ارزانی مسکن در گرو تفکیک مناسب زمین

ارزانی مسکن در گرو تفکیک مناسب زمین

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا ارزانی مسکن را در گرو تفکیک مناسب زمین دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا با بیان این مطلب افزود: روند تفکیک زمین در شهر همدان متأسفانه همراه با دست‌اندازهای اداری، بسیار طول می‌کشد و اداره راه‌ و شهرسازی علی‌رغم اینکه ماده ۱۰۱ اصلاحی، تکلیف تفکیک‌کننده اراضی شهری را مشخص کرده است، از مالکان، سهم دولت را تقاضا می‌کند که در این راستا انتظار می‌رود از قانون تمکین کنند.
سید مسعود عسگریان افزود: به استناد ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری‌ها، دادگستری و اداره ثبت اسناد درخواست‌های لازم را در حوزه تفکیک اراضی ثبت کرده و شهرداری و راه شهرسازی مباحث اداری را انجام دهند و دریافت سهم بیش از حدنصاب تعیین شده در قانون، خلاف مقررات است.
وی ادامه داد: یکی از عوامل گرانی زمین در محدوده شهر همدان این بوده که تفکیک مناسب زمین در شهر همدان انجام نشده است؛ در حالی‌که بر جمعیت شهر افزوده می‌شود و تولید مسکن محدود است و در واقع، عرضه و تقاضا متعادل نیست.
عسگریان وجود ۱۰ هزار واحد خالی را متعلق به بخش خصوصی برشمرد و گفت: دولت باید واحدهای ارزان قیمت تأمین کند؛ زیرا مسکن مهر میزان مسکن ارزان قیمت را برای قشر آسیب‌پذیر فراهم کرد، اما طی ۷ سال گذشته تولید مسکن ارزان قیمت را شاهد نبودیم و اقشار آسیب‌پذیر نیاز ضروری به مسکن ارزان‌قیمت دارند.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه در شهر همدان عمدتا سرمایه‌گذاری مردم در حوزه مسکن و زیرمجموعه‌های آن است؛ گفت: این مهم یکی از علل اساسی افزایش قیمت مسکن است؛ از سوی دیگر باید سیاست‌های عمومی وزارت راه‌وشهرسازی بر این محور باشد تا در استان و کشور بخش عمده مسکن را برای اقشار آسیب‌پذیر تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *