شهرداری به فکر زمین برای آرامستان جدید باشد

شهرداری به فکر زمین برای آرامستان جدید باشد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه باید مشکلات باغ بهشت رفع و خدمات دهی بهتر و بهره‌برداری بیشتر شود، گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت آرامستان طی سال‌های آینده، شهرداری باید از امروز به فکر تهیه زمینی به منظور ایجاد آرامستان جدید باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا با موضوع اداره آرامستان باغ بهشت همدان و با تبریک دهه فجر، اظهار کرد: امید است بتوانیم به عنوان جزئی از اعضای جامعه اسلامی، دین خود را نسبت به انقلاب، شهدا و اسلام ادا کنیم.
وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که انقلاب اسلامی یک هدیه الهی به مردم ایران است، گفت: باید این هدیه الهی پاس داشته شود؛ انقلاب اسلامی، جهان را درنوردیده و در اقصی نقاط عالم، همه مستضعفان به نظام اسلامی اقتدا می‎ کنند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: مشکلاتی در حوزه آرامستان به ویژه در ایام پایانی سال به وجود می‌آید که رفع آنها مستلزم هماهنگی‌هایی است.
نظری به اختلافات جزئی دو مجموعه شهرداری و اوقاف و امور خیریه در خصوص مدیریت آرامستان همدان اشاره کرد و افزود: این اختلافات از سال‌های گذشته بوده و بررسی‌هایی در این زمینه داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در باب حل مشکل ترافیکی آرامستان نیز برگزاری نشست‌هایی با راهنمایی و رانندگی ضروری است، تصریح کرد: معتقدم در صورت امکان پارکینگ‌هایی به منظور پارک خودرو در آرامستان پیش‌بینی شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: گویا جانبازان نیز مشکلی در اختصاص قطعه در آرامستان دارند که همکاری اوقاف و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه لازم است.
نظری حفظ و حراست از درختان کاشته شده در آرامستان را نیز ضروری دانست و خاطرنشان کرد: لازم است مبلغی توسط اوقاف و امور خیریه و شهرداری در بحث فضای سبز و نگهداری آن پیش‌بینی شود.
وی به گلایه‌های شهروندان در خصوص وضعیت نظافت آرامستان اشاره کرد و یادآور شد: نصب تابلوهایی با تأکید بر رعایت نظافت توسط اوقاف و شهرداری و فرهنگ‌سازی در این زمینه به طور قطع در نظافت آرامستان مؤثر خواهد بود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: باید مشکلات در آرامستان باغ بهشت رفع و خدمات دهی بهتر و بهره‌برداری بیشتر شود چراکه در این مکان شهدا، علما و روحانیت بزرگی خفته‌اند و باید دین خود را به آنها ادا کنیم.
نظری با اشاره به صحبت‌های مدیرکل اوقاف و امور خیریه مبنی بر تکمیل ظرفیت آرامستان طی سال‌های آینده، گفت: شهرداری از امروز باید به فکر تهیه زمینی به منظور ایجاد آرامستان جدید باشد.
مسگریان: اتخاذ تدابیری برای رفع مشکل ترافیک آرامستان ضروری است
رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به وجود بحث‌هایی در خصوص مباحث حقوقی اداره آرامستان تصریح کرد: معتقدم این مباحث باید بین دو مجموعه مدیریت شود.
محمود مسگریان ادامه داد: مردم انتظارات بیشتری از آرامستان در ارائه خدمات، نظافت، آسفالت و… دارند که امید است با تعامل بیشتر خدمات بهتری در حوزه‌های مختلف در باغ بهشت همدان ارائه شود.
وی با تأکید بر اینکه متأسفانه ترافیک موجود در آرامستان تشدید شده و در روزهای پایانی سال نیز بدتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی به منظور رفع مشکل ترافیکی آرامستان اندیشیده شود که بهبود وضعیت آسفالت و خط‌کشی برای پارک خودروها در کاهش این مشکل تأثیرگذار است.

بادامی‌نجات: اوقاف، تخصص لازم برای نگهداری و توسعه آرامستان را ندارد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه مدیریت شهری به دنبال کسب منفعت از آرامستان نیست، گفت: شهرداری به دلیل داشتن منابع مالی، امکانات و نیز نظارت شورا و انتقال راحت مطالبات مردم به مدیریت شهری امکان مدیریت بهتر آرامستان را دارد.
حمید بادامی‌نجات با اشاره به مشکلات فی مابین شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه در خصوص مدیریت آرامستان همدان اظهار کرد: هدف همه ما خدمت‌رسانی به مردم است و اوقاف، تخصص در خصوص نگهداری و توسعه آرامستان ندارد و این مهم، تخصص شهرداری بوده و با توجه به این امر می‌تواند مدیریت آن را به شهرداری واگذار کند.
وی با تأکید بر اینکه طبق قانون اساسی مصوبات شورای اسلامی شهر و مورد تأیید کمیته انطباق فرمانداری، لازم‌الاجرا است، افزود: طبق مصوبه گذشته، مدیریت آرامستان باید به شهرداری واگذار شود چرا که منابع مالی اوقاف کفاف مدیریت آن را نمی‌دهد.

حسینی: شهرداری پیگیر احقاق حقوق خود در خصوص مالکیت آرامستان است

شهردار همدان نیز در این جلسه با اشاره به تعامل و ارتباط مدیریت شهری با ادارات و دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: قانون فصل‌الخطاب است و فضاهای اختلافات دستگاه‌های اجرایی با هم نباید باعث به تعویق افتادن خدمت‌رسانی به مردم شود.
سید مسعود حسینی در خصوص رفع اختلافات بین اداره اوقاف و امور خیریه و شهرداری در خصوص آرامستان همدان نیز گفت: شهرداری پیگیر احقاق حقوق خود بر اساس قانون در خصوص مالکیت آرامستان است و هرچه قانون رای دهد به آن تمکین می‌کنیم؛ شهرداری آمادگی خدمت‌رسانی در آرامستان را دارد.
وی با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال بیان کرد: تعاملاتی از جمله در بحث بازارچه‌های ارائه مستقیم محصولات با اداره کل اوقاف داریم و اداره اوقاف در نقاط مختلف شهر اراضی را در اختیار شهرداری قرار داده است.

زین‌العابدینی: آرامستان درآمد و یا ردیف بودجه دولتی ندارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز با تبریک دهه فجر و ایام ماه رجب، اظهار کرد: در خصوص پنج‌شنبه و جمعه پایان سال، اقدامات شهرداری، مدیران شهرداری و راهنمایی و رانندگی قابل تقدیر بود و در بحث ترافیکی آرامستان مشکلی نداشتیم.
حجت‌الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی گفت: زمانی به منظور برگزاری جلسه هماهنگی امسال نیز به منظور انجام برنامه‌ریزی‌های پنج‌شنبه و جمعه آخر سال پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به حل و فصل برخی پرونده‌های دارای کش و قوس با شهرداری پس از ۲۰ تا ۲۵ سال بیان کرد: شهرک صنعتی الوند از جمله این پرونده‌ها بود که سرانجام حل شد؛ انتظار است تعاملات با شهرداری افزایش یافته و مشکلات یکی پس از دیگری حل شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان افزود: اوقاف آماده کمک به شهرداری و ارائه زمین به منظور ایجاد بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات است و هرگونه اقدامی برای خدمات به مردم را در دستور کار داریم.
زین‌العابدینی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در خصوص تنظیف آرامستان نیز تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگ‌سازی رعایت نظافت از سوی مردم انجام نشود، نظافت حتی در شهر نیز آن چنان به چشم نمی‌آید.
وی با تأکید بر اینکه آرامستان درآمد و یا ردیف بودجه دولتی ندارد، ادامه داد: هزینه دریافتی از مردم نیز به منظور ارائه خدمات بوده و هیچ گونه هزینه‌ای بابت زمین دریافت نمی‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان خاطرنشان کرد: بخواهیم و نخواهیم طی چند سال آینده، ظرفیت باغ بهشت همدان تکمیل خواهد شد و شهرداری باید به فکر تأمین زمین و تهیه آرامستان جدید باشد چراکه احداث آرامستان از وظایف شهرداری‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *