ایجاد واحد سرمایه‌گذاری در مناطق شهرداری ضروری است

ایجاد واحد سرمایه‌گذاری در مناطق شهرداری ضروری است

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: تشکیل واحد سرمایه‌گذاری و بکارگیری نیروهای مجرب به منظور تعریف و ایجاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مناطق و حتی یافتن سرمایه‌گذار در شهرداری مناطق ضروری است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورا با موضوع عوارض بهای خدمات پسماند هتل‌ها و بررسی موضوعات سرمایه‌گذاری مناطق شهرداری، اظهار کرد: از دور چهارم، سیاست شورای شهر بر حمایت از هتل‌ها و گردشگری بوده است.
وی صدور پروانه رایگان برای هتل‌ها را از جمله این حمایت‌ها برشمرد و گفت: نظر اکثریت اعضای شورای فعلی، حمایت از صنوف مرتبط با گردشگری است.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: در بحث عوارض بهای خدمات پسماند هتل‌ها با توجه به شرایط دو سال گذشته و شیوع کرونا با تشکیل جلسه‌ مشترک سازمان پسماند و هتلداران و بر اساس مصوبه شورای گفتگو پیشنهادی به این منظور ارایه شود.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه زمانی که نگاه ما بر حمایت از گردشگری و هتلداران است، جمیع موضوعات در این بخش را شامل می‌شود، افزود: در خصوص مباحث مرتبط با مشاغلی همچون هتلداران و مرتبط با گردشگری از جمله عوارض پسماند در سازمان مربوطه پیگیری شود.
وی تصریح کرد: یکی از تکالیف شهرداری و شورای شهر حمایت از گردشگری با هدف تقویت مباحث مالی در شهر است.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان ادامه داد: در موضوع سرمایه‌گذاری مناطق نیز هدف رسمیت بخشیدن به این واحد در شهرداری‌های مناطق است.
بادامی‌نجات با اشاره به عدم موفقیت سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری طی سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: دلیل این امر عدم همکاری مناطق با سازمان بود در حالی که سرمایه‌گذاری یک حوزه عملیاتی است.
وی خواستار تشکیل واحد سرمایه‌گذاری در مناطق شهرداری شد و گفت: تشکیل این واحد و بکارگیری نیروهای مجرب به منظور تعریف و ایجاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مناطق و حتی یافتن سرمایه‌گذار امری ضروری در شهرداری مناطق است.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذرای موجود در مناطق مختلف، اظهار کرد: متأسفانه زمین خام را به پیمانکار می‌دهیم که با هدف افزایش ارزش، نمی‌سازد و بنگاه‌داری و زمین‌داری می‌کند.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه مناطق هر چه سریع‌تر رابطان سرمایه‌گذاری خود را تعیین و معرفی کنند، یادآور شد: این امر با هدف رسمیت‌بخشی به جایگاه آنها و پیگیری امور و شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق است.
وی با بیان اینکه باید از حوزه سرمایه‌گذاری، درآمدزایی داشته باشیم، تصریح کرد: به این منظور باید در مناطق مناسب مسیر بین همدان تا غرب کشور، شهرک‌های صنفی راه‌اندازی شود.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان افزود: ایجاد شهرک‌های صنفی از وظایف حاکمیتی بوده و در مناطق سه و چهار باید زمین‌هایی به این منظور تهیه شود؛ دو منطقه مذکور مستعد سرمایه‌گذاری‌های کلان هستند.
بادامی‌نجات حلقه مفقوده سرمایه‌گذاری بین شهرداری ستاد و مناطق را واحد سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: همیشه شعار ما درآمد پایدار بوده اما یک بار با اقدامات موثر در حوزه سرمایه‌گذاری این شعار را عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *