شهرهای توریستی نیازمند ایجاد، سازمان گردشگری است / لزوم انعقاد تفاهم نامه همکاری مدیرت شهری تهران و همدان

شهرهای توریستی نیازمند ایجاد، سازمان گردشگری است / لزوم انعقاد تفاهم نامه همکاری مدیرت شهری تهران و همدان

رئیس و اعضای کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان به همراه رئیس ستاد گردشگری شهرداری و کارشناسان شورا و شهرداری از مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران بازدید کرده و در نشستی با مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ رئیس کمیسیون سرمایه گذاری مالی و گردشگری شورای شهر همدان در دیدار با مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران، گفت: گردشگری به عنوان محور اصلی شهر و استان همدان محسوب می‌شود و با توجه به ظرفیت‌ها و پیشینه تاریخی همدان پتانسیل‍های خوب گردشگری در این استان وجود دارد.
حمید بادامی نجات با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان از شهرهای موفق در این حوزه اظهار داشت: برای بهره گیری از تجربیات و موفقیت‌های شهرهای موفق در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری می‌طلبد از این شهرها الگو برداری کرد.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در حوزه گردشگری و فرهنگی، اضافه کرد: مدیریت شهری تهران در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است که می تواند الگویی برای دیگر استان‌ها باشد.
وی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی پیشنهاد کرد: می توان با همکاری هم از ظرفیت ستاد نوروزی همدان و تهران برای جذب گردشگر استفاده کرد.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به داشته ها و ظرفیت‌های گردشگری همدان، یادآور شد: در همدان سه نقطه گردشگری شاخص وجود دارد که می‌توان با بهره گیری و برنامه ریزی هدفمند از این ظرفیت ها صنعت گردشگری همدان را رونق بخشید.
وی مجموعه تفریحی تپه عباس آباد را از ظرفیت های خوب گردشگری برشمرد و یادآور شد: شهرداری همدان در دوره پنجم شورا زمین دو پارک فرامنطقه‌ای تحویل گرفته که می‌توان از تجربیات موفق و مجموعه عباس آباد تهران در این دو پارک الگوبرداری کرد.
بادامی‌نجات با اشاره به اینکه همدان پایلوت گردشگری کودک معرفی شده است، افزود: شهرگردشگری کودک برندی برای همدان است و می‌توان از تجربیات باغ کتاب تهران نیز برای ایجاد این طرح در همدان استفاده کرد.
وی ادامه داد: نیاز است برای این امر تعاملاتی با شهرداری تهران به صورت دو سویه داشته باشیم که لازمه آن انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه مدیریت شهری تهران و همدان است.
بادامی‌نجات معرفی استانها از طریق تبلیغات محیطی تهران را قابل تحسین دانست و گفت: اما در بین این تبلیغات جای همدان خالی است که پس از مکاتبات با مدیریت شهری تهران انتظار می رود شاهد تبلیغات همدان در تابلوهای شهر تهران باشیم.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اعلام اینکه مدیریت شهری آمادگی انعقاد قرارداد همکاری با شهرداری تهران دارد، اضافه کرد: ایجاد سازمان گردشگری اقدام با ارزشی است که می‌تواند در دیگر شهرهای کشور تصریح یابد و ما برای ایجاد این سازمان اقدام کرده‌ایم.
وی افزود: یکی از نیازهای شهر همدان ایجاد سازمان گردشگری است که مقرر شد شرکت گردشگری ایجاد شود و در حال حاضر فرایند قانونی خود را طی می کند شهرهای گردشگری نیازمند ایجاد سازمان گردشگری است و تعاملات را بیشتر می‌کند.

نظری: نقش موثر همدانی‌ها در تاریخ

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه درخشش تاریخ در زوایای مختلف، مرهون شخصیت‌های همدانی است، گفت: متاسفانه از این ظرفیت ها و داشته‌های همدان به خوبی بهره گرفته نشده است.
علی‌اکبر نظری به نقش موثر همدانی‌ها در تاریخ اشاره کرد و گفت: باید در خصوص معرفی چهره‌‌های شاخص و مفاخر همدان بهتر وارد شده و تلاش کنیم.

حیدری: ضرورت توجه به حوزه گردشگری

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان هم در این دیدار با اشاره به ضرورت توجه به حوزه گردشگری گفت: باید در این حوزه با هدف و برنامه درست وارد شد و اقدامات فرهنگی و اقتصادی در این زمینه باید مورد توجه باشد.
مهدی حیدری تقویت و گسترش زیرساخت‌ها را ضروری دانست و اضافه کرد: نقاط بسیار زیاد و ظرفیت‌های خوبی در همدان وجود دارد می‌توانیم این زیرساخت‌ها برای حوزه گردشگری فراهم کنیم.

حجازی: آمادگی همکاری شهرداری تهران با همدان

در ادامه این دیدار مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران گفت: با برشمردن ویژگی‌های بارز همدان در حوزه گردشگری گفت: شهر و استان همدان سال‌های سال است که در حوزه گردشگری اقداماتی داشته است و در زمینه زیرساخت‌های فضای گردشگری پیش‌رو است.
سید محمد حسین حجازی با بیان اینکه همدان می تواند با داشتن چهارفصل در جذب گردشگر و توریست بسیار موفق عمل کند، افزود: جاذبه‌های فصول مختلف در همدان قابل لمس است بر این اساس بیشتر فضای کار در حوزه گردشگری را دارد.
حجازی با اشاره به اینکه تهران در گذشته مقصد گردشگری نبوده است، اضافه کرد: با اقدامات و برنامه های مناسب توانستیم تهران را از محل عبوری به مقصد گردشگری تبدیل کرده و فضای تهران به فضای عمرانی و کارگاهی تبدیل شده است که نتایج خوبی را برای مردم به همراه دارد.
وی اضافه کرد: مجموعه‌ فرهنگی تفریحی عباس آباد که در محدوده‌ی تپه‌های عباس آباد قرار دارد به عنوان قطب تفرجگاهی، گردشگری و تفریحی شهر تهران به شمار می‌آید.
مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران، توریسم داخلی را بهترین ظرفیت برای جذب گردشگر دانست و گفت: باید از علم و تکنولوژی روز برای حوزه گردشگری بهره بگیریم بر این اساس سعی شده است در شرایط کنونی اقتصاد، رویدادهای موفقی در اراضی عباس آباد روی داده که این نتیجه اراده و همت همکاران است .
حجازی با اشاره به اینکه همدان در بسیاری از موارد گردشگری و تاریخی پیشینه بلندی دارد، یادآورشد: کهن شهر همدان با وجود این همه ظرفیت باید عضو سازمان گردشگری جهانی باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید همدان را در سطح بین‌المللی معرفی کرد، گفت: ما می توانیم تجربیات موفق خود را در اختیار همدان قرار دهیم.
وی در پایان سخنانش با بیان اینکه لازم است برای تعامل و همکاری با مدیریت شهری همدان تفاهم نامه منعقد شود، افزود: برای هفته فرهنگی همدان آمادگی این را داریم که با تعامل در تهران برنامه‌ای ویژه این هفته برگزار شود.
گفتنی است: در این بازدید یک روزه اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان و همراهان از اماکن گردشگری منطقه عباس آباد تهران از جمله پل طبیعت، باغ کتاب و … بازدید کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *