ضرورت همراهی و هم افزایی نمایندگان دولت و مجلس با مدیریت شهری

ضرورت همراهی و هم افزایی نمایندگان دولت و مجلس با مدیریت شهری

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان گفت: حل مشکلات امور شهری همراهی و همدلی مجلس، دولت و مدیریت شهری را می طلبد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال، افزود: برای پیشرفت و آبادانی هر شهری نیاز به بودجه های ملی و منابع درآمدی شهرداری است که تحقق این امر اتحاد و همدلی بین نمایندگان دولت مجلس با مدیریت شهری را می طلبد.
کرباسیان با بیان اینکه طی یک سال گذشته همراهی و همدلی خوبی بین نمایندگان دولت و مجلس با شهرداری صورت نگرفته است اضافه کرد: نمایندگان دولت و مجلس در استان و حوزه شهردار باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند تا بتوانند مسایل را حل کنند.
‏ وی با اشاره با آغاز به کار فعالیت شورای ششم شهر همدان خاطر نشان کرد: در این مدت هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای به شورا و شهرداری وارد شد.
کرباسیان با اشاره به گذشت یک سال و نیم از استقرار مدیریت شهری و دولت سیزدهم اضافه کرد: باید آسیب ها و مشکلات گذشته را بررسی کرده و برنامه ریزی مناسبی برای آینده داشته باشیم.
وی تاکید کرد: از استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم در یکی از جلسات صحن شورای شهر همدان در فروردین ماه برای هم اندیشی و همفکری و مشورت در خصوص مباحث کلان عمرانی، سرمایه گذاری و گردشگری شهر همدان حضور یابند.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان حمل و نقل و ترافیک را یکی از مسائل مهم شهر برشمرد و یادآور شد: مدیریت شهری به تنهایی قادر به حل معضلات حمل و نقل و ترافیک نیست!
کرباسیان توجه به حوزه گردشگری، بافت‌های فرسوده، جداسازی آبهای سطحی از فاضلاب و رودخانه ها و آزاد سازی حریم رودخانه های همدان، پرداخت مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی را حائز اهمیت دانست و گفت: در راستای توجه به این مباحث پیگیری‌های مدیریت شهری به تنهایی جوابگو نیست و همکاری مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس را می طلبد.
وی همچنین با تاکید بر توجه به مناطق کمتر توسعه یافته شهر، افزود: استاندار و معاون عمرانی وی به همراه دستگاه های خدمات رسان و اعضای شورای شهر در گذشته در محلات سطح شهر حضور یافته و مشکلات آنها را از نزدیک بررسی و پیگیری می کردند.
وی اضافه کرد: متاسفانه وعده‌هایی که نمایندگان مجلس و دولت در این بازدیدها داده بودند هنوز محقق نشده است.
کرباسیان گفت: با توجه به اهمیت توانمندسازی مناطق که به بودجه ویژه نیاز دارد لازم است ردیف بودجه توانمندسازی شهر همدان را افزایش دهیم و در این راستا نقش نمایندگان دولت و مجلس در جذب اعتبارات ملی و استانی در بسیار حائز اهمیت است.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان ادامه داد: درخواست داریم استاندار به همراه معاون عمرانی و مدیران کل ادارات خدمات رسان از جمله شرکت برق، گاز و مخابرات در محلات شهر با اطلاع و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر حضور یابند تا چنانچه وعده ای داده می شود مدیریت شهری نیز در جریان بوده و پیگیر مباحث مربوطه باشد.
وی در پایان سخنانش، اظهار داشت: امیدواریم سال آینده سالی پر از خیر و برکت و سرشار از همکاری و هماهنگی و همفکری و همدلی بین اعضای شورای اسلامی شهر همدان با استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد و جلسات فصلی با حضور همدیگر هم در محلات شهر و هم در دفتر استاندار و هم دفاتر نمایندگان مجلس و هم در صحن شورای اسلامی شهر همدان به صورت نوبتی برگزار شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *