دلالان به افزایش قیمت مسکن در همدان دامن می‌زنند

دلالان به افزایش قیمت مسکن در همدان دامن می‌زنند

رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای شهر همدان حضور و فعالیت دلالان مسکن را از عوامل مهم افزایش قیمت مسکن برشمرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، مریم روانبخش افزود: یکی از عوامل مهم افزایش قیمت مسکن که منجر به افزایش اجاره بها نیز شده، حضور و فعالیت سوداگران و دلالان در بخش مسکن است.
روانبخش اضافه کرد: ردپای سودجویان و برخی دلالان زمین و مسکن در قالب برخی بنگاه‌های معاملاتی و فعالان این حوزه، در ایجاد قیمت نجومی و حباب موجود در بازار مسکن به وضوح دیده می‌شود.
رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای شهر همدان اضافه کرد: مشاوران املاک نیز که این روزها از رهگذر افزایش نرخ اجاره‌بهای منازل و چند برابر شدن قیمت‌ها، سازشان کوک شده اگرچه خود را ناراضی جلوه می‌دهند اما در این آشفته‌بازار درآمد بیشتری کسب می‌کنند چون به ازای افزایش نرخ‌ها، درآمد آن‌ها از طریق تنظیم یک سند فروش یا اجاره ملک نیز بهتر شده است.
وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی قیمت‌ها مداوم بالا می‌رود و اقشار متوسط و پایین روز به روز از مسکن مناسب دورتر می‌شوند، یادآور شد: با توجه به سهم بالای مسکن در سبد هزینه‌های مستاجرین، اگر متولیان امر تصمیمات عملی و مؤثر در این حوزه اتخاذ نکنند باید شاهد آسیب‌های جبران ناپذیری باشیم.
رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای شهر همدان افزود: کنترل قیمت مسکن و اجاره بها که در روزهای اخیر با موج بالایی از افزایش همراه بوده، نیازمند عزم و توجه جدی دستگاه متولیان امر و نیز نظارت بر بازار مسکن است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *