شهرک‌های صنفی در همدان ایجاد شود

شهرک‌های صنفی در همدان ایجاد شود

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: راهکارهای توانمندسازی افزایش درآمد شهرداری‌ها در شهرک‌های صنفی است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حمید بادامی نجات در مراسم کلنگ‌زنی بازار پرندگان اظهار کرد: ساماندهی بازار پرندگان همدان اتفاق خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری است که به اقتصاد شهری همدان کمک می‌کند.
وی با اشاره به اینکه این اقدام صورت گرفته اقتصاد پنهانی است که ظرفیت را از شهر همدان به سطح منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تقویت می‌کند و قطعا خارج از کشور را هم در برمی‌گیرد گفت: در حال حاضر پرندگان همدان در خارج از کشور نیز خرید و فروش می‌شوند که فضای بازار پرندگان کمک خواهد کرد روند بهتری را در این راستا و در جهت توسعه اقتصادی شهر شاهد باشیم.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه امیدواریم امسال شاهد کلنگ‌زنی شهرک‌های صنفی در همدان باشیم تاکید کرد: هر شهرک صنفی که درست جانمایی شد و شکل گرفت، موفق بود. بازار خودرو تجربه موفقی در همدان است که امروز شاهد خرید و فروش خودروهایی از سمت غرب کشور در این بازار هستیم.

شهرداری از طریق شهرک‌های صنفی به درآمدهای پایدار شهری برسد

وی با اشاره به اینکه قطعا شهرداری برای سایر شهرک‌هایی صنفی که متولی آن است، باید به فکر تامین زمین و سرمایه‌گذاری با مشارکت اصناف باشد گفت: این اقدام کمک می‌کند در چنین حوزه‌ای که پیش‌بینی شده و همدان ظرفیت آن را بنا به موقعیت جغرافیایی خود و از آنجا که شاهرگ غرب کشور بوده و هیچ جای کشور چنین ظرفیتی را ندارد؛ موفقیت‌هایی حاصل شود.
بادامی‌نجات با تاکید به اینکه شهرداری باید به روش‌هایی درآمدهای پایداری را ایجاد کند و عموم مردم، شهروندان و اصناف نیز از این ظرفیت استفاده کنند عنوان کرد: زمانی تنها خودروهای همدان در بازار خودروی این شهر خرید و فروش می‌شد که امروز غرب کشور را شامل می‌شود و می‌تواند به اقتصاد شهر کمک کند.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم امسال شاهد ایجاد چندین مرکز اقتصادی مانند بازار پرندگانی که شکل می‌گیرد، باشیم تا بتواند به حوزه اقتصادی شهر کمک کند، گفت: امیدواریم شهرداری نیز هماهنگی لازم را در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری داشته باشند که قطعا مشارکت تمام بخش‌های مدیریت شهری می‌تواند حوزه سرمایه‌گذاری را تقویت می‌کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *