بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بر اساس واقعیت ها تدوین شود

بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بر اساس واقعیت ها تدوین شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان باید بر اساس ظرفیت‌های موجود و واقعی تر تدوین شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در شصت‌وسومین جلسه صحن شورا که با حضور مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح برگزار شد، افزود: در تدوین بودجه شهرداری، معیشت مردم نیز باید مدنظر قرار گیرد و نباید در شرایط فعلی تورم اقتصادی به‌منظور کسب درآمد شهرداری، فشار بیش از حد اقتصادی بر شهروندان وارد شود.
وی معتقد است: در تدوین بودجه شهرداری نباید عمده درآمدهای مورد نیاز شهرداری متکی و متمرکز بر اخذ عوارض نامتعارف در حوزه مسکن باشد، زیرا این افزایش بی‌رویه موجب ایجاد تورم قیمت مسکن برای شهروندان خواهد شد؛ از این رو بودجه شهرداری باید مبتنی بر کسب درآمدهای پایدار ناشی از سرمایه‌گذاری، تفکیک املاک مالکین در اجرای ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها و استفاده فوق‌العاده از اوراق مشارکت باشد.
رئیس شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به فعالیت چشمگیر و موفقیت‌آمیز، نیروگاه شهید مفتح همدان در سطح کشور گفت: در بازدیدی که به همراه اعضای شورای شهر از نیروگاه شهید مفتح داشتیم، شاهد تلاش و اقدامات خوب این مجموعه در تأمین برق مصرفی کشور و استان همدان بودیم.
عسگریان با بیان اینکه نیروگاه شهید مفتح در حال حاضر با روش‌های نوین فعال است، اظهار کرد: بی‌تردید کسب رتبه برتر نیروگاه شهید مفتح برای آمادگی تولید برق در بین نیروگاه‌های حرارتی کشور، افتخاری برای استان و شهر همدان است.
وی تأکید کرد: بی‌تردید موفقیت مجموعه نیروگاه شهید مفتح در راستای کسب رتبه برتر آمادگی تولید برق در بین نیروگاه‌های حرارتی کشور، مدیون زحمات و تلاش‌های مدیریت و همکاران این مجموعه بوده است که دلسوزانه و متعهدانه برای به ثمر رسیدن این موفقیت ها سهیم بوده اند.
عسگریان همچنین گفت: نیروگاه نقش عمده‌ای در ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، صنعت مسکن و تولید وآرامش زندگی شهروندان در فصول مختلف سال را به همراه داشته است.

* نوراله‌زاده: ضرورت تقویت مدیر پروژه طرح تعویض و بدنه کارشناسی مشاور طرح جامع

رئیس مرکزی کمیسیون معماری شهرسازی شورای شهر همدان نیز در این جلسه به تدوین طرح جامع شهر همدان اشاره کرد و گفت: طرح جامع شهر همدان طرح بلندمدتی است که به شکل رسمی از سال ۹۶ کار تدوین آن توسط شرکت مشاور نقش جهان پارس شروع شده است.
نرگس نوراله‌زاده با اشاره به نقایص طرح جامع اضافه کرد: مباحث و سیاستهای شورای شهر همدان در خصوص تهیه این طرح به اداره کل راه و شهرسازی اعلام شده است.
وی با بیان اینکه با بررسی طرح مشاور، شاهد مشکلات و نواقصی مطالعات وضع موجود در پهنه‌بندی و پیشنهادات کاربردی و طرح توسعه و ضوابط پیشنهادی طرح بودیم یادآورشد: مباحث و موارد را به مشاور ارائه داده‌ایم، اما متاسفانه علیرغم اعلام کتبی، برگزاری و اعلام مشکلات در جلسات حضوری در زمان ارائه ضوابط و پیشنهادات مشاور شاهد عدم اصلاح نکات اشاره شده در طرح هستیم که یکی از نمونه مشکلات موجود در طرح پیش‌بینی نقاطی از شهر به عنوان پهنه گردشگری و بلندمرتبه سازی در نقاط مرتفع شهر همدان از جمله بالادست بلوار ارم هستیم.
وی در این خصوص تاکید کر:د بدنه کارشناسی مشاوره در بخش های ترافیکی و پیشنهادات اصلاحی بسیار ضعیف عمل کرده و در جلسات دفاعیات قانع کننده کارشناسی در جهت رفع مشکلات ترافیکی ارائه ننموده است.
نوراله زاده افزود: در کلیات طرح جامع استراتژی رفع مشکلات اصلی شهر همدان در حوزه رونق اقتصادی، احیای بافت‌های واجد ارزش، تعیین تکلیف بافت های ناکارآمد، ضوابط احیای باغات، ضوابط ویژه روستاهای الحاقی و مناطق توانمندسازی به صورت عملیاتی پرداخته نشده و در مطالعات طرح جامع پیش‌رو در صورت تصویب این کیفیت تمامی این مشکلات باقی خواهد ماند.
وی پیشنهاد کرد: لازم است مدیر پروژه طرح تعویض و بدنه کارشناسی مشاور، تقویت شود.

* سلماسی: مرکز مطالعات و پژوهش ها بازوی علمی شورا است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان هم در این جلسه در سخنان پیش از دستور جلسه صحن شورا ضمن گرامیداشت هفته پژوهش به پژوهشگران و تلاشگران عرصه علم و دانش، گفت: مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان بازوی علمی شورا بوده است.
رضوان سلماسی با اشاره به جایگاه پژوهش در جامعه، اضافه کرد: نیاز مبرم پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی در برنامه‌ریزی و خط مشی‌گذاری مدیریت شهری نقش مراکز پژوهشی و مطالعاتی مرتبط با دستگاه‌های نظارتی مانند شوراهای اسلامی شهرها را تبیین می کند.
سلماسی با اشاره به شروع فعالیت مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا از سال ۱۳۹۲ ، یادآور شد: این مرکز در راستای ارتقاء سطح پژوهش‌ها و تجمیع نظرات تخصصی در حوزه‌های مدیریت شهری و موارد مرتبط راه‌اندازی شد و تاکنون اقدامات بسیار مناسبی در این مرکز صورت گرفته است.
وی افزود: توجه و نگاه موشکافانه به فعالیت‌های این مرکز از سوی شورا به بهبود و ارتقای کیفیت اقدامات آن کمک شایانی خواهد کرد که متعاقب آن، مدیریت شهری و شهر از فواید آن بهره مند خواهد شد.

* تجلیل از مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح در صحن شورا

گفتنی است در این جلسه عبدالمجید دیناروند مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح همدان به ارائه گزارشی کوتاهی از فعالیت این نیروگاه و دستاوردهای آن پرداخت.
و در ادامه توسط رئیس و اعضای شورا و معاونت امور عمرانی استانداری همدان با اهدای لوحی از زحمات مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح در راستای کسب رتبه برتر نیروگاه شهید مفتح در آمادگی تولید برق در بین نیروگاه‌های حرارتی کشور تجلیل به عمل آمد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *