نقش مؤثر مشارکت مردمی در تحقق اهداف فرهنگی

شهابی

نقش مؤثر مشارکت مردمی در تحقق اهداف فرهنگی

جلسه مشترک کمیسیون‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان پیرامون بررسی مباحث گردشگری و ایجاد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری با حضور رؤسا و اعضای کمیسیون‌ها برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه گفت: در راستای تحقق اهداف فرهنگی اقدامات باید مردم محور باشد.
سعید شهابی‌نیا افزود: هرچه مشارکت مردمی در اجرای برنامه‌ها به ویژه حوزه فرهنگی بیشتر باشد تحقق اهداف بهتر اتفاق می‌افتد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اجرای قابل توجهی از برنامه‌های فرهنگی در شهرها با محوریت شهرداری انجام می‌شود، لازم است معاونت فرهنگی در شهرداری‌ها ایجاد شود، که در حال حاضر با موانع قانونی این امر امکانپذیر نیست، بنظر می‌رسد باید شورای عالی انقلاب فرهنگی در این امر ورود کرده و نسبت به رفع موانع قانونی ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری‌ها اقدامات لازم را انجام دهد
شهابی‌نیا با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر معرفی مسؤول فرهنگی مناطق شهرداری تا آخر فروردین ماه سال جاری، اظهار کرد: متأسفانه تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

رضایی: لازمه ارتقای جایگاه گردشگری، تحول فکری در مدیران شهری است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گردشگری را از محورهای اصلی سند توسعه استان برشمرد و گفت: امروزه گردشگری، صنعت بسیار مهمی است که بخش قابل توجه‌ای درآمد کشورها از این صنعت تأمین می‌شود.
علی رضایی لازمه ارتقای جایگاه گردشگری را تحول فکری در مدیران شهری دانست و افزود: اگر این تحول به وجود نیاید جایگاه گردشگری راتقاع نمی‌یابد و این در گرو تحول نگرش و اندیشه‌های مدیران شهری در این حوزه است.
رضایی با تأکید بر اینکه مطالبه شورا از شهرداری، اهتمام ویژه به حوزه گردشگری است؛ گفت: همدان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد که می‌تواند درآمد زایی و درآمد پایدار برای شهر و شهرداری باشد.
وی اضافه کرد: عدم ارائه اساسنامه “شرکت گردشگری” توسط شهرداری به شورا قابل قبول نیست و این نشانه بی‌توجهی به این حوزه است.
رضایی با بیان اینکه جایگاه و وظیفه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شهرداری باید به سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت تبدیل شود، اظهار کرد: عمده کارهای این سازمان باید به مناطق واگذار شود تا مناطق با محلات تعامل مستقیم داشته باشند.
گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد طرح تبدیل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شهرداری همدان به عنوان معاونت در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان مورد بررسی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *