رعایت عدالت کاری در بین کارکنان شهرداری ضروری است/مشاغل سخت و عملیاتی مشخص شود

رعایت عدالت کاری در بین کارکنان شهرداری ضروری است/مشاغل سخت و عملیاتی مشخص شود

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه متأسفانه عمده کارشناسان در برخی قسمت‌های شاغل در شهرداری از دیده نشدن زحمات ناراضی هستند، گفت: مهمترین عامل انگیزشی کارکنان، ارتقای پله به پله و ایجاد عدالت کاری در بین کارکنان است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا با موضوع ارائه گزارش عملکرد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، اظهار کرد: در مناطق و سایر قسمت‌های سازمانی شهرداری، نارضایتی‌هایی در بحث منابع انسانی وجود دارد.
وی به سختی برخی مشاغل و نادیده گرفتن این مهم که نارضایتی‌ کارشناسان را به دنبال دارد، اشاره کرد و گفت: برخی نیروها معتقدند در بخش‌های عملیاتی و یا حتی بخش‌هایی که پاسخگویی به ارباب رجوع زیاد است کار سخت‌تر بوده اما دستمزدها یکسان و گاهی کماست که این موضوع موجب ایجاد نارضایتی و از دست دادن انگیزه در بین کارشناسان و نیروهای فعال در این قسمت‌ها شده است.
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: ابتدا باید مشاغل حساس، مشاغل عملیاتی و سخت و مشاغل معمول مشخص و دسته‌بندی شده و پرداخت‌ها بر اساس سختی کار در نظر گرفته شود تا انگیزه برای حضور افراد در این پست‌ها ایجاد شود.
کرباسیان افزود: متأسفانه عمده کارشناسان در برخی قسمت‌های شاغل در شهرداری از دیده نشدن زحمات ناراضی هستند که باید برای رفع این مسئله تدبیری اندیشیده شود.
وی خواستار رعایت عدالت، شایسته سالاری، تجربه، تعهد کاری، انگیزه و عدم ارتباطات فرا اداری در ارتقای شغلی کارکنان در مناطق و سازمان‌های مختلف شهرداری شد و تصریح کرد: مهمترین عامل، ارتقای پله به پله و ایجاد عدالت کاری در بین کارکنان است.
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان پس از ارائه برنامه ۵ ساله سازمان آتش‌نشانی توسط مدیرعامل این سازمان، یادآور شد: ساخت و ایجاد سه ایستگاه آتش‌نشانی مورد نیاز شهر همدان است که تحقق این مهم نیاز به برآورد هزینه و پیش‌بینی آن در بودجه دارد.
کرباسیان از سازمان آتش‌نشانی درخواست کرد به عنوان یک سازمان پیشرو، شیوه نامه داخلی ارتقای پله به پله افراد، پرداخت عادلانه و منصفانه حقوق و دستمزد و نیز تخصیص منصفانه و خدمات رفاهی را به معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی و کمیسیون امور اداری، ارائه دهد.
گفتنی است در این جلسه مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، گزارش عملکرد یک سال گذشته را ارائه و نیازها و کمبودهای این سازمان را عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *