برای انتخابات مجلس نمی‌آیم /متعهدم وظیفه خود را در شورای شهر به سرمنزل مقصود برسانم

برای انتخابات مجلس نمی‌آیم /متعهدم وظیفه خود را در شورای شهر به سرمنزل مقصود برسانم

اکبر کاوسی‌امید در نطق پیش از دستور گفت: امروز اعلام می‌کنم با وجود همه درخواست‌ها و البته جایگاه والای مجلس شورای اسلامی، وظیفه خود دانسته و ترجیح می‌دهم باری را که مردم عزیز همدان در شورای اسلامی شهر بر عهده‌ام نهاده‌اند تا حد امکان به سرمنزل مقصود برسانم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، با توجه به نزدیک شدن به پایان موعد مقرر برای استعفای داوطلبان متقاضی حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گمانه‌زنی‌ها قوت گرفته و برخی زمزمه‌ها مبنی بر استعفای برخی از اعضای شورای شهر همدان شنیده می‌شد که در همین رابطه، اکبر کاوسی‌امید در جلسه صحن علنی امروز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور و با اعلام عدم حضور در این رقابت‌ها بر ادامه خدمت در شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد.
متن سخنان رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در نگاه مکتبی و انقلابی ما خدمت به مردم جایگاه والا و بالایی دارد تا آنجا که بعضاً بر بسیاری از عبادات رجحان یافته و مایه تقرب بیشتری می گردد. بی شک دستیابی به فرصت خدمت به مردم، توفیق الهی است و باید با جان و دل قدردان آن بود و قدرشناسی آن فقط و فقط با خدمت خالصانه و با همه ی وجود به مردم عزیز این نظام الهی برای تحقق اهداف بلندشان میسر می گردد و این فرصت بسیار با ارزش و مغتنم است و باید از لحظه لحظه آن استفاده تام نمود مبادا که لحظه‌ای از آن فوت شود و این توفیق از کف برود.
امکان حضور و خدمت در شورای اسلامی شهر همدان که در سایه حسن ظن جمع کثیری از همشهریان عزیز به این بنده عطا شد به یقین از همین دست فرصت‌های طلایی و پرارزشی است که باید از سوی بنده قدر دانسته شود.
اینک و در آستانه یکی از پدیده‌های مهم سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم عده‌ای بر حسب احساس تکلیف و یا بر اساس دعوت گروه‌هایی از مردم اقدام به حضور در این عرصه نموده و خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهند.
از آنجا که طی چند وقت اخیر درخواست‌های بسیاری از سوی مردم مومن دارالمجاهدین همدان و گروه‌های مختلف مردمی، به ویژه همکاران آموزش و پرورشی به سوی بنده گسیل شد که نسبت به اینجانب لطف داشته و خواهان حضورم در انتخابات پیش رو بودند موارد زیر را عرض می‌دارم:
۱. اینجانب در طول سال‌های عضویت در شورای شهر همدان همواره قدردان اعتماد مردم بوده و تمام تلاش خود را در مسیر خدمت به ولی نعمتان خود مصروف داشته و هیچ برنامه ای برای تصدی منصاب مختلف نداشته‌ام.
۲_ یقینا مجلس شورای اسلامی دارای حیطه اختیارات گسترده‌تر و امکان خدمات بیشتری به مردم را دارد.
درخواست گروه‌های مختلف مردم مومن از اینجانب برای حضور در انتخابات مجلس نشان از بزرگواری ایشان بوده و بار مسئولیت را در ادامه راه سنگین‌تر می نماید؛ به این درخواست‌ها فکر کردم اما نتوانستم خود را راضی کنم تا باری را که حاصل اعتماد هزاران همدانی عزیز بود را نیمه کاره بر زمین بگذارم و نگاه‌های امیدوار ایشان را نا امید کنم.
لذا ضمن تشکر از لطف همه عزیزان دعوت کننده، امروز اعلام می‌دارم علیرغم همه درخواست‌ها و البته جایگاه والای مجلس شورای اسلامی، وظیفه خود دانسته و ترجیح می‌دهم باری را که مردم عزیز همدان در شورای اسلامی شهر بر عهده‌ام نهاده‌اند تا حد امکان به سرمنزل مقصود برسانم و البته در کنار همه عزیزان برای هر چه پرشورتر برگزار شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنم.

والله اعلم بعباده
آستان بوس مردم مومن و انقلابی همدان
اکبر کاوسی امید
سه شنبه ۱۶ خردادماه ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *