پایان دوره ششم شورا، مهلت تحقق ۹۵ درصدی خدمات شهرداری الکترونیک

پایان دوره ششم شورا، مهلت تحقق ۹۵ درصدی خدمات شهرداری الکترونیک

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و فناوری و اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر تحقق شهرداری الکترونیک گفت: تا پایان دوره ششم شورای شهر همدان ۹۵ درصد خدمات شهرداری باید به صورت غیر حضوری صورت پذیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری و اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان که پیرامون موضوع مطلوبیت خدمات‌رسانی ( بررسی یکپارچه سازی شهرسازی در مناطق و راهکارهای ارتقای بهره وری) برگزار شد، افزود: با توجه به راه‌اندازی خدمات الکترونیکی در شهرداری؛ در حال حاضر ۸۵ درصد از مراجعات مردمی به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: کاهش هزینه ها، صرفه‌جویی در وقت و انرژی، کاهش آلودگی شهر و هوا به‌دلیل کاهش ترافیک و عدم حضور فیزیکی مراجعین در شهرداری، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم و تسریع در ارائه خدمات از مزایای استفاده از شهرداری الکترونیکی است.
کاوسی امید به راه‌اندازی درگاه الکترونیکی شهرداری همدان اشاره کرد و گفت: بر این اساس۶۰ تا ۷۰ درصد مراجعات مردمی به شهرداری کاهش یافته است.
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان بر بهره وری و استفاده بهینه از نیروهای شهرداری در امر خدمات رسانی به مردم تأکید کرد و گفت: لازم است ساماندهی نیروها در راستای بهبود کارها با دقت صورت پذیرد.
کاوسی امید با انتقاد از اینکه شهرداری با نقض اطلاع رسانی مواجه است، اظهار کرد: متأسفانه مردم از عملکرد و فعالیت‌های شهرداری، اطلاعات کافی را ندارند و می‌طلبد در امر اطلاع‌رسانی اقدامات مؤثرتری صورت پذیرد.
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان همچنین به وعده شهرداری در اعطای پروانه ساختمانی در مدت کمتر از دو هفته اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه هنوز این وعده محقق نشده و فرآیند صدور پروانه ساختمانی طولانی است که این امر نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد.
کاوسی امید در ادامه با تأکید بر اینکه مدیران شهرداری باید شجاعانه و جهادی عمل کنند، افزود: یکی از تأکیدات اعضای شورای شهر این است که مدیران شهرداری امکانات و ابزارهای مدیریتی را برای داشتن کارکنانی بهره ور و پویا بکار گیرند.
وی با اشاره اینکه نیروی انسانی مهمترین عامل بهره وری در سازمان به شمار می‌آید، گفت: شهرداری باید نیروها را در حوزه‌های تخصصی خود به‌کار گیرد، چرا که تخصص و کارآمدی افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *