سامانه شفافیت بودجه ۱۴۰۲ شهرداری همدان راه‌اندازی شد

کاوسی

سامانه شفافیت بودجه ۱۴۰۲ شهرداری همدان راه‌اندازی شد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان، گفت: با پیگیری‎های کمیسیون بودجه و شورای اسلامی شهر و به همت شهرداری همدان، سامانه شفافیت بودجه ۱۴۰۲ شهرداری راه‌اندازی شده و به سمع و نظر مردم خواهد رسید.


اکبر کاوسی‌امید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بعد از تصویب بودجه شهرداری در شورای اسلامی و تأیید آن در هیأت تطبیق؛ بر اساس قانون اطلاع رسانی عمومی این موضوع از سوی شورا در اولویت است، اظهار کرد: در گذشته این موضوع تنها از طریق رسانه‌های مکتوب انجام می‌شد اما امروز با توجه به گسترش فرصت‌های جدید در حوزه فناوری اطلاعات و تمایل روز افزون مردم به شبکه‌های اجتماعی؛ اطلاع‌رسانی عمومی این موضوع از طریق فضای مجازی و پیام رسان‏های تلفن همراه در دستور کار شورای شهر همدان قرار دارد.
وی به پیگیری کمیسیون بودجه و شورای شهر در خصوص اطلاع‌رسانی الکترونیکی بودجه ۱۴۰۲ توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: سامانه شفافیت بودجه شهرداری باید از طریق رسانه‌های مختلف، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و صداوسیما به اطلاع مردم برسد.

مردم نامحرم نیستند و باید در جریان امور قرار بگیرند

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات و تمهیدات لازم از سوی شهرداری در این خصوص، افزود: سامانه شفافیت بودجه ۱۴۰۲ راه اندازی شده و شهروندان می‎توانند از طریق سامانه شهرداری الکترونیک همدان به نشانی http://www.Hamedan.ir قسمت “سامانه شفاف سازی بودجه ۱۴۰۲ ” مراجعه و به جزییات بودجه سال‎جاری شهرداری همدان دسترسی پیدا کنند.
کاوسی‌امید تصریح کرد: با توجه به در دسترس قرار گرفتن بودجه و بارگذاری اعداد و ارقام بودجه و همچنین ردیف‌های مختلف به ویژه ردیف‌های عمرانی در سامانه شفافیت بودجه؛ انتظار می‎رود شهروندان موضوعات و درخواست‎هایشان را از نمایندگان خود در پارلمان شهر پیگیری و مطالبه کنند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان در پایان هدف از راه اندازی این سامانه را اطلاع داشتن شهروندان از اتفاقات سال جاری در محله، ناحیه، منطقه و شهر همدان برشمرد و گفت: معتقدیم مردم نامحرم نیستند و باید در جریان امور قرار بگیرند، که در همین راستا انتظار می‌‎رود شهروندان مرتبط با موضوعات مختلف مطالبه‌گر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *