روش ارتقاء شغلی سازمان آتش‌نشانی الگویی مناسب برای سایر واحدهای شهرداری

روش ارتقاء شغلی سازمان آتش‌نشانی الگویی مناسب برای سایر واحدهای شهرداری

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: اختصاص پست‌های سازمانی باید بر اساس ضوابطی همچون توانمندی در حوزه کاری، مدرک تحصیلی مرتبط، رضایت عمومی، داشتن اعتقادات و حسن خلق باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در بازدید اعضای کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با تأکید بر انگیزه‌بخشی و افزایش بهره‌وری کارکنان در سازمان‌ها، مناطق و معاونت‌های شهرداری، اظهار کرد: الگوی ارتقای شغلی سازمان آتش‌نشانی بسیار مناسب برای اجرا در واحدهای مختلف شهرداری همدان است.
وی با بیان اینکه ارتقای پله به پله و شایسته سالاری نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: کارکنان سازمان‌ها و بخش‌های مختلف در شهرداری باید بدانند که بر اساس انجام وظایف و طبق روند و ضابطه رشد خواهند کرد که این موضوع موجب انگیزه‌بخشی به کارکنان بخش‌های مختلف می‌شود.
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: واگذاری اختیارات و ارائه خدمات به کارکنان، مرتبط با مسئولیت‌ها باشد و به نوعی با توجه به جایگاه کارکنان و مدیران به آنها تفویض اختیار شود.
کرباسیان خواستار ارائه الگویی از سوی سازمان‌ها و بخش‌های مختلف دیگر شهرداری همدان در بحث شایسته سالاری شد و افزود: سازمان‌ها باید پویا و خلاق بوده و به کارکنان به منظور ایجاد این فضا اختیار عمل داده شود.
وی در پایان تصریح کرد: در بسیاری از سازمان‌ها شاهد اختلاف بسیار صف و ستاد هستیم که انتظار می‌رود این موضوع تا حد امکان کاهش یابد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان: کمبود نیروی آتش‌نشان از نواقص موجود سازمان است

سیدصادق پورسینا نیز در این جلسه با اشاره به فعال بودن ۱۰ ایستگاه عملیاتی در سطح شهر، اظهار کرد: شهر به ۲ منطقه عملیاتی تقسیم شده است که هر مدیر پنج منطقه را تحت پوشش دارد.
وی به فعال بودن سه شیفت کاری در هر ایستگاه اشاره کرد و گفت: هر شیفت یک فرمانده و یک جانشین دارد؛ و در هر ایستگاه با دو اکیپ امکان امدادرسانی داریم.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان بیان کرد: یکی از نواقص موجود کمبود حدود ۲۷۰ نیروی آتش‌نشان بر اساس چارت مصوبه گذشته است؛ اجرای مصوبه جدید نیز نیازمند افزایش تعداد ایستگاه‌ها، نیروی انسانی و تجهیزات است.
پورسینا به نزدیک شدن تفاوت پداخت‌هاف اضافه کار و تعطیل کار نیروها اشاره کرد و افزود: این تفاوت بر اساس شایسته سالاری و مسئولیت‌ها است.
وی با تأکید بر اینکه در راستای ارائه خدمات ایمنی از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: در بحث فناوری نیز اولین سازمان در تشکیل پرونده الکترونیک کارکنان هستیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *