تولید برق یک محصول استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود/ انتقادات از نیروگاه شهید مفتح فروکش کرده است

تولید برق یک محصول استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود/ انتقادات از نیروگاه شهید مفتح فروکش کرده است

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه تولید برق یک محصول استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود، گفت: شایعاتی در اذهان عمومی در خصوص فعالیت نیروگاه شهید مفتح و خشکسالی در این منطقه وجود داشت و اکنون تب انتقادات فروکش کرده است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در بازدید اعضای شورا از نیروگاه شهید مفتح با اشاره به زحمات کارکنان این نیروگاه در راستای تولید برق، اظهار کرد: برنامه‌ها و تدابیر بسیار اثرگذاری به این منظور و جلوگیری از بروز مشکلات در این حوزه از سوی مدیران این بخش در همدان اندیشیده می‌شود.
وی با بیان اینکه با توجه به موقعیت نیروگاه شهید مفتح از قبل مطالبی مبنی بر دلیل خشکسالی منطقه به علت فعالیت نیروگاه در اذهان وجود داشته است، گفت: البته این موضوع کاهش یافته و وظیفه ما نیز روشنگری مردم و تبیین در این خصوص است.
مسگریان با تأکید بر اینکه تب انتقادات از نیروگاه شهید مفتح مبنی بر دلیل خشکسالی منطقه، اکنون بسیار کم شده است، افزود: این امر به دنبال استفاده نیروگاه از پساب بوده و مردم نیز کاهش نزولات و خشکسالی در این مسئله را درک می‌کنند.
وی با اشاره به مصرف بالای انرژی و به ویژه برق در کشور و استان، تصریح کرد: باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی داشته باشیم و این یک وظیفه همگانی است؛ با مقایسه وضعیت برق در کشورهای اطراف و کشور ما باید قدردان ثبات تولید انرژی برق و زحمات همه فعالان در این عرصه باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه با توجه به برنامه‌های آینده، تولید برق یک محصول استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر در بحث استفاده بهینه از برق و توصیه این مهم به شهروندان و در حوزه مدیریت شهری، مسئولیت داریم.
مسگریان خاطرنشان کرد: اعتقاد بر آموزش در بحث استفاده بهینه از انرژی و به ویژه برق داریم و لازم است از محل بودجه آموزش شهروندی در این رابطه برنامه‌هایی داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه صرفه‌جویی در مصرف برق ما را از قطعی‌های احتمالی مصون خواهد داشت، یادآور شد: با افزایش مصرف برق به ویژه در فصل گرم سال، امسال دولت نیز با توجه به این موضوع و به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق، ساعت آغاز به کار ادارات را به ۶ صبح موکول کرده است.
رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته در استفاده از انرژی بسیار دقیق و برنامه‌ریزی شده عمل می‌کنند، اظهار کرد: باید این امر را الگو قرار دهیم تا از هدر رفت انرژی جلوگیری کنیم.
وی در بازدید از بخش مدیریت نیروگاه و در جمع کارکنان این بخش نیز گفت: اعضای شورای شهر به نمایندگی از شهروندان همدانی قدردان زحمات و تلاش‌های تمام فعالان در این حوزه هستیم و امید است بتوانیم پیام‌رسان خوبی نیز برای کاهش مصرف برق باشیم.

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان: توان و راندمان تولید برق نیروگاه همچون روز اول است

عبدالمجید دیناروند نیز با اشاره به عمر ۳۰ ساله نیروگاه شهید مفتح بیان کرد: توان و راندمان تولید برق نیروگاه همچون روز اول بوده و در دنیا چنین نیروگاهی نداریم چراکه طول عمر نیروگاه‌ها حدود ۲۵ سال است؛ اکنون ۲ هزار متر مکعب بر ساعت آب از فاضلاب تصفیه شده همدان وارد نیروگاه می‌شود.
وی با بیان اینکه ۷۷ درصد کارکنان نیروگاه از نیروهای بومی هستند، افزود: متأسفانه برخی، عملکرد نیروگاه را سیاه نمایی می‌کنند و این در حالی است که با تقویت آن از فرزندان همین خطه در آن مشغول به کار می‌شوند.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان تصریح کرد: طی ۵ سال گذشته حتی یک قطعه خارجی خریداری نشده و تمام قطعات مورد نیاز تولید داخل بوده است.
دیناروند با تأکید بر اینکه امسال برای اولین بار تمام تعمیرات توسط نیروهای داخلی نیرو نیروگاه انجام شده است، ادامه داد: این اقدام در هیچ کجای کشور رخ نداده است.
وی با بیان اینکه به منظور بهره‌گیری و جذب نخبگان و نیروی جوان با تمام دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه منعقد کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: از این طریق حدود ۳۳ نخبه مشغول به کار شده و ۲۷ نفر جذب شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *