طرح جامع ترافیک شهر همدان، آماده تصویب در همتا و ارسال به شورای عالی ترافیک

طرح جامع ترافیک شهر همدان، آماده تصویب در همتا و ارسال به شورای عالی ترافیک

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: طرح جامع ترافیک شهر همدان، آماده تصویب در همتا و ارسال به شورای عالی ترافیک است.


رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری ، گفت: شورای ششم تمامی راهکارها و راهبرد هایی که در مطالعات این طرح به آن دست یافته در بودجه ۱۴۰۲ گنجانده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه صحن شورا با بیان اینکه شورای شهر سیاست و عزم خود را در ساماندهی ترافیکی شهر نشان داد، اظهار داشت: ضروری است فرایند بازنگری مطالعات طرح جامع ترافیکی شهر همدان تسری یابد چرا که بخشی از فصل کاری سال جاری را پشت سر گذاشته‌ایم بر این اساس عزم شهرداری برای باقی مانده فصل کاری را می‌طلبد.
وی اظهار داشت: تمرکز زدایی از سطح شهر یکی از انتظارات ما در تدوین طرح جامع حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با بیان اینکه در بازنگری طرح جامع حمل و نقل عمومی شهر همدان سهم حمل و نقل عمومی جهش خوبی داشته است، اضافه کرد: اما در حوزه حمل و نقل سبک و انفرادی توجه خاصی صورت نگرفته و جای ابهام دارد و تاکید ما افزایش این سهم است.
حیدری همچنین به حساسیت نقاط حادثه خیز و بحران زای سطح شهر اشاره کرد و گفت: در این زمینه مشکل اساسی وجود دارد که باید در تدوین طرح جامع ترافیک مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: انتظار داریم هر چه سریعتر مطالعات به نتیجه برسد چرا که کارها و اقدامات بعدی شهرداری بر مبنای این مطالعات باید انجام شود .
حیدری در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری، گفت: شورای شهر و شهرداری همدان نسبت به دستگاه‌های متولی در حوزه گردشگری پیشرو است و در این زمینه کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر زحمات فراوانی را متقبل شده که ارزشمند است.
وی به طرح ایجاد شرکت توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت : فرایند و افق فعالیت این شرکت باید ترسیم شود و مشخص باشد چه اقداماتی قرار است صورت پذیرد.
حیدری در خصوص طرح جامع شهری نیز اظهار داشت: در زمینه طرح جامع شهری همدان در استانداری تغییرات اساسی لحاظ و اصلاح شده است اما این اصلاحات به شورا ارسال نشده از جمله آن افزایش دو هکتار فضا به طرح جامع تغییری است که می‌طلبد دقت بیشتری در این زمینه صورت پذیرد.
گفتنی است دراین جلسه مشاور بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری به تشریح طرح تدوین شده پرداخت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *