عملیات مرمت جداره‌های مرکز تاریخی همدان برای ثبت جهانی هگمتانه شروع شد

عملیات مرمت جداره‌های مرکز تاریخی همدان برای ثبت جهانی هگمتانه شروع شد

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان از شروع عملیات جداره‌سازی مسیر مرکز تاریخی همدان برای ثبت جهانی هگمتانه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، حمید بادامی‌نجات در بازدید و پیگیری از فعالیت و اقدامات شهرداری در مرمت جداره‌های مرکز تاریخی همدان برای ثبت جهانی هگمتانه، افزود: تلاش شبانه‌روزی مدیریت شهری برای پاکسازی و آماده سازی بازار تاریخی همدان و مرمت جداره‌های پیاده‌راه اکباتان در راستای ثبت جهانی هگمتانه قابل توجه است.


بادامی‌نجات با بیان اینکه عملیات اجرایی مرمت جداره‌ها در خیابان‌ اکباتان، بازار تاریخی و مسیر گردشگری هگمتانه تا باباطاهر در هفته جاری آغاز شده است، اضافه کرد: این پروژه با همکاری شهرداری و کسبه بصورت شبانه روز در دست اجراست.
وی تاکید کرد: مرمت جداره‌ها باید در بازار همدان نیز انجام شود که در این خصوص نیز جلسه ای در منطقه سه شهرداری با حضور معاونت معماری شهرسازی و کارشناسان و پیمانکار مربوطه جهت شروع کار جداره‌سازی سرگذر صورت گرفته است که با پیگیری های انجام شده، امیدواریم تا چند روز آینده شاهد شروع عملیات مرمت جداره‌های بازار تاریخی همدان هم باشیم .


وی در بازدید از گذر فرهنگی گردشگری هگمتانه تا آرامگاه باباطاهر، اظهار داشت: بر اساس کاوش‌های صورت گرفته، پیشنهاد دادیم قنات واقع در مسیر؛ در جهت توسعه گردشگری بازسازی شود.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در بازدید از خیابان باستان، یادآور شد: تاکید داشتیم برای تملک تعدادی از مغازه‌ها و ساختمان‌‎های مسکونی باقی‌مانده روند آماده‌سازی و بهره‌برداری از این خیابان تسریع یابد که در این زمینه اقناع سازی هم صورت گرفت و کسبه و مالکین همکاری خوبی با مدیریت شهری دارند.
بادامی‌نجات با بیان اینکه موضوع ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان که از زمانی که مطرح شد؛ در اولویت کاری کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر قرار گرفت، اضافه کرد: جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی پیرامون همین موضوع با حضور کارشناسان و مدیران کل و معاونین دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شد.


وی از تخصیص بودجه مشخص برای آماده سازی محور ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان در بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری همدان خبر داد.
بادامی‌نجات در پایان سخنان با بیان اینکه این پیگیری‌ها در راستای کمک به هماهنگی و حرکت یکپارچه همه سازمان‌های مرتبط با ثبت جهانی است، گفت: همانگونه که جلسات پیگیری و بازدیدهای مستمر از مباحث و موضوعات مرتبط با ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان داشته‌ایم؛ تا حصول نتیجه نیز این روند ادامه خواهد داشت .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *