استانداردهای فنی در ترمیم و نگهداری تقاطع های غیرهمسطح رعایت شود/ انضباط ترافیکی نیازمند هوشمندسازی است

استانداردهای فنی در ترمیم و نگهداری تقاطع های غیرهمسطح رعایت شود/ انضباط ترافیکی نیازمند هوشمندسازی است

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: انضباط ترافیکی نیازمند هوشمندسازی است و این امر با نصب دوربین‌های کنترل ترافیک محقق می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه مشترک کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان و کمیته فنی عمرانی مرکز مطالعات شورا پیرامون بررسی وضعیت‌ جاری تقاطع‌های غیر همسطح شهر افزود: معیارها و استانداردهای فنی در ترمیم و نگهداری تقاطع های غیرهمسطح شهری رعایت شود.
حیدری با اشاره به تست بارگذاری ایمنی تقاطع غیر همسطح غدیر اظهار داشت: نتیجه این تست به شورا ارائه شده اما دارای ابهاماتی است و با توجه به اینکه تست بارگذاری آیین‌نامه خاص خود را دارد که باید آمار و ارقام نتیجه تست این پل به صورت شفافتر مجددا به شورا ارائه شود.
وی با بیان اینکه طبق قرارداد تقاطع غیر هم سطح شهید همدانی، تست بارگذاری آن را نیز پیمانکار باید انجام دهد، اضافه کرد: اعضای شورای شهر برای عملیات تست بارگذاری پل غدیر دعوت نشده بودند اما درخواست داریم براساس قانون و بر حسب وظیفه نظارتی شورا، برای تست پل شهید همدانی اعضای کمیته فنی و علمی شورای شهر حضور داشته باشند.
حیدری اضافه کرد : شورای شهر جهت حضور در عملیات تست بارگذاری پل شهید همدانی نامه مکتوبی به شهرداری ارسال کرده است که در هنگام عملیات تست نمایندگان فنی عمرانی حضور داشته و از نزدیک فرایند تست را مشاهده کنند.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با اشاره به اهمیت نگهداری تقاطع‌های غیر هم سطح شهر، اظهار داشت: در ترمیم و نگهداری پل‌ها باید استانداردها رعایت شده و به گونه‌ای عمل شود که پس از ترمیم و بهسازی باعث ایجاد حوادث ناگواری نشود.
حیدری با بیان اینکه دلایل زیادی وجود دارد که شهرداران و شوراهای شهر تاب‌آوری را به عنوان بخشی از دستور کار توسعه پایدار خود در اولویت قرار دهند، اظهار کرد: از آنجایی که تقاطع‌های غیرهمسطح یکی از مهم‌ترین شاهرگ‌های ترافیکی شهر محسوب می‌شوند و مدیریت تعمیر و نگهداری این تقاطع‌ها امری بسیار مهم در سیستم مدیریت شهری است بر این اساس بی توجهی به این موضع منجر به حوادث ناگوار می‌شود.


حیدری با اشاره به فرسوده شدن بتن های پیش ساخته تقاطع های غیرهمسطح، افزود: لازم است دستورالعمل ویژه‌ای برای افزایش پایایی بتن‌های پیش ساخته بعد از بهره‌برداری لحاظ شود چرا که موضوع دوام از اهمیت بالایی برخوردار است و این موضوع باید جدی گرفته شود و در صورت تخریب و فرسـوده شدن جابجایی و تعویض بتن‌ها امکان‌پذیر نیست و به مشکل برمی‌ می‌خورد.
وی همچنین به لزوم اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح میدان مدرس اشاره کرد و گفت: برای احداث این تقاطع تمامی جوانب لازم، بررسی و کارشناسی شود که به صورت زیرگذر یا روگذر احداث شود.
وی یادآور شد: در اجرای پروژه‌ها لازم است شهرداری برنامه خود را به صورت مشخص و دقیق بیان کند تا از هدر رفت هزینه و زمان جلوگیری به عمل آید و شفاف سازی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *