مردم و نخبگان، شورای شهر همدان را امین، فعال و متعهد می‌دانند

مردم و نخبگان، شورای شهر همدان را امین، فعال و متعهد می‌دانند

فرماندار همدان با بیان اینکه شورای ششم خوشنام و مورد قبول است، گفت: با وجود کاستی‌ها اما مردم و نخبگان، شورای ششم را امین، فعال و متعهد می‌دانند که این مهم سرمایه‌ای خوب در اختیار شورا است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مسلم مخفی در جلسه صحن علنی شورا و انتخابات هیأت رییسه سال سوم دور ششم با تقدیر از زحمات و تلاش‌های شورا و شهرداری در این دوره در راستای انجام تکالیف و وظایف، اظهار کرد: شورای خوشنام و مورد قبول در این دوره داریم.
وی با بیان اینکه در همه کارها ضعف‌ها و کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: با وجود کاستی‌ها اما مردم و نخبگان، شورای ششم را امین، فعال و متعهد می‌دانند که این مهم سرمایه‌ای خوب در اختیار شورا است.
فرماندار همدان در ادامه با تقدیر از شهردار و مجموعه مدیریت شهری، بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری نسبت به انجام امور محوله، اهتمام دارد و کمک به این مجموعه در دستور کار فرمانداری بوده و برنامه و هدف نیز همین بوده است.
مخفی با تاکید بر اینکه تکالیف و وظایف شهرداری بسیار متنوع است و در صورت عدم همکاری سایر دستگاه‌ها امکان ایجاد خلل در تکالیف وجود دارد، افزود: سعی بر استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای کمک به شهرداری در انجام امور داریم.
وی با اشاره به مصوبات ارسالی شورا به هیأت انطباق تصریح کرد: باید سعی بر پیشبرد امور و دستیابی به اهداف باشد.
فرماندار همدان شرایط کلی استان و شهرستان را خوب و مطلوب دانست و ادامه داد: رییس جمهور در شرایط سخت و نابسامان دولت را تحویل گرفت و دولت قبل نیز تا کنون این مورد را انکار نکرده است و با توجه به جمیع موارد و وضعیت مذکور، شرایط خوبی در استان و شهرستان داریم.
وی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ عمرانی خوبی در استان داریم، خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان بود که رقم قابل توجهی از این اعتبار سهم شهرستان همدان بوده و در حال جذب است و عمده پروژه‌ها از محل این اعتبارات تزریق می‌شود.
فرماندار همدان با تاکید بر اینکه هم افزایی و همراهی یک اصل بوده و به آن توجه داریم، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب بر ایمان و امید آفرینی در جامعه تاکید داشته‌اند و باید در اظهار نظرها و صحبت‌ها، شرایط جامعه و هجمه‌های دشمنان در نظر گرفته شود تا ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنیم.
مخفی با اشاره به چند نکته و توصیه به اعضا برای پرداختن به موارد مهم شهری اظهار کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل حریم و محدوده، سد معبر و در نظر گرفتن پیوست انتظامی و امنیتی در کنار پیوست فرهنگی در پروژه‌ها از جمله این موارد است.
وی با بیان اینکه با وجود تلاش‌ها و زحمات از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون در بحث حاشیه شهر هنوز مسائل و مشکلاتی در این خصوص داریم، گفت: این موضوع زخمی بر پیکره شهر است که باید تدبیری برای حل این مسئله اندیشیده شود.
فرماندار همدان با اشاره به مسائل لاینحل در برخی مناطق حاشیه شهر، بیان کرد: حل این مشکلات صرفاً به عهده شهرداری نیست و دستگاه‌های خدمات‌رسان و انتظامی نیز باید به این موضوع ورود کنند..
مخفی در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت در همدان باید به اندازه نام و قدمت این شهر باشد، افزود: مدیریت شهر باید به اندازه القابی همچون دارالمومنین، دارالمجاهدین و پایتخت تاریخ و تمدن باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *