همدان با نام بوعلی سینا شناخته شده است / شهرداری مالک خودروی توقیفی شورای شهر است

همدان با نام بوعلی سینا شناخته شده است / شهرداری مالک خودروی توقیفی شورای شهر است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: کهن شهر همدان با نام دانشمند بزرگ حکیم هزاره ها بوعلی سینا قرین شده است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان محمود مسگریان در جلسه صحن شورا ضمن سالروز گرامی داشت حکیم بوعلی سینا و روز همدان و پزشک افزود : اول شهریورماه سالروز ولادت ابوعلی سینا به عنوان اندیشمند و فیلسوفی فرزانه که با پشتکار فراوان، عزت و سربلندی را برای ایران و ایرانی در جهان رقم زد در تقویم رسمی کشور برای بزرگداشت این اندیشمند، با نام روز «پزشک و همدان» ثبت و ضبط شده است.
مسگریان با بیان اینکه کهن شهر همدان از تاریخ دیرباز می‌درخشیده ، اضافه کرد: همدان با نام دانشمند بزرگ شیخ الرئیس ابوعلی سینا حکیم هزاره‌ها قرین شده است و جهانیان همدان را با نام این دانشمند فرزانه می‌شناسند.
وی با اشاره به اینکه ه دلیل زاد روز شیخ ‌الرئیس ابوعلی ‌سینا در تاریخ ملی این روز پزشک نام گرفت، اظهار داشت: علاوه بر اینکه باید قدردان پزشکان و ناجیان سلامت باشیم، لازم است یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی که با حضور خود در ایام جنگ مجاهدت و جانفشانی کرده و نیز شهدای پزشکی که در ایام منحوس کرونا جان خود را تقدیم کردند گرامی بداریم.

پیاده روی اربعین زنده نگه داشتن اهداف امام حسین (ع) است

مسگریان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: اهل بیت و صحابه امام حسین (ع ) در اربعین روز تاریخی را رقم زدند و مسلمانان جهان به ویژه ایران اسلامی برای عزاداری سالار شهیدان همایش پیاده روی اربعین را زنده نگه داشتن شعائر اسلام و اهداف امام حسین (ع) برگزار می‌کنند.
مسگریان اضافه کرد: امروزه دوستداران امام حسین (ع) با شوق و اشتیاق به سمت حرم مطهر پیاده قدم برمی‌دارند و وظیفه ما مسئولین این است که زمینه را برای آنها فراهم کنیم که از جمله این اقدامات ایجاد موکب‌ها در داخل کشور و نیز خاک عراق است.
وی تاکید کرد: همدان به عنوان دارالمومنین باید در ارائه خدمات به زائران اباعبدالله (ع) تجلی داشته و بدرخشد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشکر از مردم ایران و مردم کشور عراق در پذیرایی از میهمانان امام حسین علیه السلام اظهار داشت: این مردم عاشقانه در راه امام خود به زائران عاشقانه خدمات ارائه می‌دهند.
محمود مسگریان در ادامه با اشاره به انتشار خبر توقیف خودروی شورای شهر در فضای مجازی، اظهار داشت: مالکیت خودروی توقیف شده برای شهرداری همدان است که در اختیار شورای شهر برای انجام امور قرار گرفته است و به دلیل بدهکاری شهرداری این مشکل پیش آمده و شورای شهر در ماموریت های خارج از استان از این خودرو استفاده می کرد.
وی در این خصوص اضافه کرد: استفاده از خودرهای اداری برای امور اداری امری قانونی است و اینکه در فضای مجازی به عنوان خودروی رئیس شورای شهر منتشر شده؛ کذب است.

۱۵۰ موکب اربعین در استان همدان ایجاد می‌شود

مسول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین استان همدان در این جلسه در خصوص استقرار موکب‌ها برای پذیرایی از زائران کربلای معلی در ایام اربعین حسینی به تشریح فعالیت موکب‌های استان پرداخت و گفت: سال گذشته در استان همدان ۱۲۰ ایستگاه صلواتی با ۳ وعده غذایی به زائران خدمات رسانی کردند.
سید رضا موسوی با بیان اینکه هدف ما امسال ایجاد ۱۵۰ موکب در سراسر استان است، افزود: با توجه به اینکه زائران ۱۷ استان کشور از همدان عبور می‌کنند خدمات رسانی به این زائران افتخاری برای مردم همدان است.
موسوی با بیان اینکه ستاد مردمی اربعین کشور بعد از تشکیل ستاد مردمی همدان راه‌اندازی شده است، یادآور شد: شهرداری همدان هر ساله برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی کمک‌های شایانی داشته است و انتظار می‌رود امسال نیز کمک ویژه‌تری داشته باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *