صحبت‌های برخی مدیران علیه شورا و شهرداری از بی‌اطلاعی است

صحبت‌های برخی مدیران علیه شورا و شهرداری از بی‌اطلاعی است

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه صحبت‌های برخی مدیران علیه شورا و شهرداری از روی بی‌اطلاعی است، گفت:روابط عمومی شهرداری باید پاسخی محکم، مستدل و قاطع به مطالب منتشر شده از سوی فرماندار همدان در یکی از نشریات محلی و فضای مجازی بدهد.

تیم اجرایی منطقه ٣ شهرداری؛ جوان، پرانرژی، فعال و با انگیزه است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری با موضوع گزارش عملکرد سال ۱۴۰۱ شهرداری منطقه ۳ و برنامه‌های سال۱۴۰۲ این منطقه، اظهار کرد: تیم اجرایی منطقه ٣ شهرداری جوان، پر انرژی، فعال و با انگیزه است.
وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ٣ نسبت به سایر مناطق به لحاظ درآمدی قوی نیست، گفت: جبران این موضوع تلاش بیشتر مدیران و مسئولان در این منطقه را طلب می‌کند.
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: انتقادهایی نیز به برخی عملکردها وارد بوده اما در مجموع اقدامات قابل قبولی انجام شده است.
کرباسیان با اشاره به صحبت‌ انتقادی اخیر فرماندار همدان نسبت به عملکرد شهرداری و شورای شهر، یادآور شد: عدم افتتاح پُل شهید سردار همدانی به دلایل امنیتی و با مصوبه شورای تامین بوده، چرا که این روگذر در مجاورت دو مرکز نظامی و انتظامی قرار گرفته است و باید برخی اقدامات تامینی در راستای تامین امنیت این مراکز انجام می‌شد، بنابراین افتتاح پل با تاخیر موجه مواجه شده است!
وی بیان کردن این قبیل موارد از سوی برخی مدیران را از روی بی‌اطلاعی دانست و تصریح کرد: روابط عمومی شهرداری باید پاسخی محکم، مستدل و قاطع به مطالب منتشر شده فرماندار در یکی از نشریات محلی و فضای مجازی بدهد.
رییس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان با گلایه از روابط عمومی شهرداری ستاد، ادامه داد: متأسفانه روابط عمومی شهرداری دچار صعف است و نمی‌تواند اقدامات و خدمات را به خوبی اطلاع‌رسانی و تلاش‌های شهرداری را منعکس کند و همین امر موجب انتشار چنین مطالبی از سوی برخی افراد در فضای مجازی می‌شود.
کرباسیان با تأکید بر اینکه متأسفانه شهرداری خارج از مجموعه بدخواهان بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: باید درون مجموعه با هماهنگی، همراهی و با انجام اقدامات موثر از بروز مشکلات جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه با وجود تمام خدمات و تلاش‌ها، شهرداری و شورا مظلوم واقع شده‌اند، افزود: متأسفانه اطلاع‌رسانی از خدمات مجموعه مدیریت شهری درست و دقیق انجام نمی‌شود که نیازمند چاره اندیشی است.
رییس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان با اشاره به دخالت برخی افراد خارج از شهرداری و شورا در انتصابات شهرداری و ایجاد برخی مشکلات با سفارشات اظهار کرد: حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم که اگر لازم باشد با مردم در میان می‌گذاریم.
کرباسیان گفت: برای رفع برخی مشکلات در سطح شهر، فرماندار همدان را به منظور مکلف کردن دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان برای رفع موارد در جریان قرار می‌دهیم اما متأسفانه اقدام موثر و جدی در این خصوص انجام نمی‌شود.
کرباسیان تصریح کرد: برای نمونه می‌توان به خیابان ۲۴ متری پردیسان اشاره کرد که با گذشت دو سال از افتتاح آن روشنایی این مسیر تاکنون انجام نشده است و دستگاه اجرایی مربوطه اقدامی در این خصوص نداشته است و پیگیری های ما هم به جایی نرسیده و مشکلاتی برای اهالی منطقه رخ داده که در تاریکی شب قادر به تردد نیستند.
وی در همین باره افزود: حل مشکلات شبکه فاضلاب و جمع آوری آب‌های سطحی، اقدامی مشترک بین شرکت آبفای شهرستان و مدیریت شهری است که پیگیری ما هنوز به نتیجه نرسیده است و همکاری لازم از طرف دوستان انجام نمی‌شود.
وی بیان کرد: درباره ارایه خدمات در محلاتی همچون کوی رضا، کوی گلستان و کوی فردوس باید گفت این محلات و شهرک ها هنوز بطور قطعی از طرف اداره کل راه و شهرسازی به مدیریت شهری تحویل داده نشده است.

 تسریع در انجام برخی پروژه‌ها و تامین رضایت مندی مردم نیازمند نقدینگی است

این عضو شورای شهر همدان بیان کرد: مدیریت شهری برای تسریع در انجام برخی پروژه‌ها و تامین رضایت مندی مردم نیازمند نقدینگی است اما متاسفانه با چند مشکل روبرو هستیم؛ که برای نمونه می‌توان به بدهی سنگین بسیاری از دستگاهای اجرایی شهر همدان بابت پروانه ساختمانی و نیز عوارض به مدیریت شهری هستیم که در حقیقت به مردم شریف همدان بدهکار هستند و از پرداخت بدهی خودخودداری و استنکاف می‌کنند که به زودی اسامی این دستگاه‌های اجرایی و میزان بدهی هر دستگاه به صورت مجزا و شفاف به اطلاع مردم منصف همدان خواهد رسید.
کرباسیان اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود بی ثباتی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی و نیز چند برابر شدن قیمت تمام شده پروژه هاست که هزینه های زیادی را به مدیریت شهری تحمیل کرده است.
وی در خاتمه یادآور شد: به اطلاع شهروندان فهیم همدان می‌رسانم برای حل مشکلات و چالش‌های محلات سطح شهر اعم از موضوعات مدیریت شهری و خدماتی نظیر برق، گاز، فاضلاب و آموزش و پرورش و غیره در دیدار نوروزی امسال با استاندار همدان به ایشان پیشنهاد دادم هر ماه با حضور استاندار، معاون عمرانی، روسای دستگاه‌های خدمات رسان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان به اتفاق یکدیگر در یک محله و یا شهرک حاضر شویم و به همه مشکلات در یک دیدار مردمی و بازدید میدانی رسیدگی کنیم که متاسفانه تاکنون مورد استقبال واقع نشده است و همین پیشنهاد نیز به فرماندار همدان برای رفع مشکلات محلات محروم شهر مطرح شد که علی رغم پذیرش موضوع از سوی وی، متاسفانه تاکنون اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *