حرمت شورای شهر از سوی مسئولان حفظ شود

حرمت شورای شهر از سوی مسئولان حفظ شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان گفت: ضروری است جایگاه و حرمت شورای اسلامی شهر به عنوان نهاد مردمی از سوی مسئولان حفظ شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رضایی در جلسه صحن شورا با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا نهادی است برگرفته از قانون اساسی جمهوری که با توجه به اصول مصرح در آن از جایگاه ویژه‌ای در تصمیم گیری برخوردار است، گفت: نقش این نهاد برخاسته از آرای مردم شهرها و روستاها انکارناپذیر بوده و نهادی از مردم سالاری دینی است.
رضایی با اشاره به اینکه ضروری است جایگاه و حرمت این نهاد از سوی مسئولان حفظ شود، افزود انتظار این است مسئولان در استخدام کلمات دقت بیشتری داشته باشند و استفاده از عبارت‌هایی نظیر حرکت لاک‌پشتی، فقدان حمل و نقل عمومی، اینکه هیچ اتفاقی در شهر همدان رخ نداده، در حوزه گردشگری کاری صورت نپذیرفته و اینکه از شورای شهر و شهرداری ناامید شده‌ام در مصاحبه منتشر شده فرماندار بیانگر بی‌اطلاعی ایشان از اقدامات شبانه روزی شورا و شهرداری است.
وی اضافه کرد:‌ انتظار این است مطالبات و توقعات در مسیر درست و از سمت تعامل و هماهنگی بین ادارات و مدیریت شهری دنبال شود تا خدمت مؤثری به شهروندان همدانی ارائه شود.

بادامی‌نجات: شورا در حوزه گردشگری بی‌نظیر عمل کرده

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه یکی از وظایف رئیس و هیات رئیسه دفاع از حقوق و جایگاه شوراست اظهار کرد: چندین بار فرماندار اظهارنظرهای مکرری در مورد شورا کرده‌اند و این مسئله بی‌پاسخ مانده است، هرچند تصور می‌کنم این اظهار نظر به بنده برنمی‌گردد چون ایشان که از ابتدا از ما ناامید بوده است.
حمید بادامی‌نجات با بیان اینکه شورا نباید نسبت به این موضوعات بی‌تفاوت باشد و حتما باید در ابتدای این جلسه و در نطق پیش از دستور به این موضوع اشاره و تذکر داده می‌شد چراکه این موضوع در اذهان عمومی بازتاب گسترده‌ای داشته است گفت: وقتی بازتاب برخی مسائل را می‌بینیم شورا حرفی نزد انفعال است و ظلم در حق جایگاه شوراست.
وی بیان کرد: دوستان اعتقادات بنده را نسبت به سیستم شهرداری می‌دانند و از ابتدا هم تکلیف مشخص بوده و در حال حاضر نیز مشخص است، هیچ تغییری در مورد عقایدم رخ نداده اما اینکه بیایند و در جایی که خود عملکردی ندارند و بدتر که در حوزه گردشگری نیز آسیب زدند، بگویند شورا در حوزه گردشگری کاری نکرده، آنچه که به کمیسیون برمی‌گردد را بنده پاسخ می‌دهم.

در حوزه گردشگری نمره منفی دارید و آسیب زدید

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: زمانی که در این شهر ۱۴۰ هکتار منطقه گردشگری همدان، مسکن ملی شد حرفی نزدیم، منطقه‌ای که آینده گردشگری این شهر به آن گره خورده بود اما گفتیم برای مسکن محرومان است و ما مانع نشویم، حال ما برای گردشگری کاری نکردیم؟! باشد ما صفر! شما که منفی هستید و در حوزه گردشگری آسیب زدید.
وی با بیان اینکه شورا در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری می‌ایستد و دفاع می‌کند گفت: شورا در حوزه گردشگری بی‌نظیر عمل کرده و اقداماتش هم مشخص است، نمونه بارز آن همین قدمی که برای ثبت جهانی هگمتانه برداشته شد، هیچ کس هم نبود بگوید شورا کاری نکرد و همه تحسین کردند و این کم کاری نبود.
بادامی‌نجات گفت: حالا ما متهم می‌شویم؟ سالهاست می‌گویید اولویت استان تنها گردشگری است، یعنی خود ما نمی‌دانیم؟ ما که برای آن قدم برداشتیم و طرح جامع گردشگری آماده می‌کنیم و هزار اقدام ریز و درشت گردشگری انجام دادیم!.
وی ادامه داد: شما برای گردشگری چه کار کردید؟ کارهای شما در خصوص مسئله گردشگری جای تذکر دارد، ما تنها در محله کبابیان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم و پول هم آماده است، این فعالیت در حوزه گردشگری نیست پس چیست!؟

حیدری: مهم منافع مردم است

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه در لابه‌لای این هیاهوها و تبادل‌ آتش‌ها آنچه که نباید فراموش کنیم، مهم منافع مردم است، اظهار کرد:‌ این گفت‌وشنودها، اتهام‌زنی‌ها، تیرزنی‌ها، لفاظی‌ها، کلیدواژه‌‌زنی‌ها که نهایت یکی دو روز می‌خواهد حواس مردم را به خود معطوف کند مهم نیست آن چه باید برای ما اهمیت داشته باشد این است که عملکرد ما قابل دفاع باشد.
مهدی حیدری بیان کرد: فردا روزی نمره‌ای که در پیشگاه الهی به ما می‌دهند به خاطر لفاظی‌ها و اتهام‌زنی و پاسخ‌دهی نخواهد بود بلکه به خاطر عملکردمان ارزیابی می‌شویم، اگر قابل دفاع باشد بهترین پاسخ به انتقادات است.
حیدری با بیان اینکه اساسا جایی زمینه انتقاد پیش می‌آید که کاستی در خدمت‌رسانی باشد و فرقی نمی‌کند از طرف چه کسی باشد، اضافه کرد: این تبادل آتش‌ها و واژه‌سازی‌ها که یکی لاک‌پشتی بگوید و دیگری خرگوشی و تیم رسانه‌ای پای کار بیاید، زد و خورد صورت گیرد درست نیست.
وی اظهار کرد: این موارد نباید ما را از مسیر درست منحرف کند، مسیر درست آن است که اگر پروژه شهید همدانی واقعا به لحاظ تخصصی و پدافند غیرعامل نیاز به حفاظ داشته باشد چه شورای تامین بگوید و چه نگوید ما باید این حفاظ را بزنیم و اگر هم نیاز ندارد نباید زد.

پل شهید همدانی جای افتتاح نیمه‌کاره دوباره ندارد

وی با بیان اینکه از این تریبون تذکر می‌دهم پل شهید همدانی یک بار نیمه‌کاره افتتاح شده و جای افتتاح نیمه‌کاره دوباره ندارد، افزود: افتتاح چپ‌گرد سطح سوم بدون تکمیل رویی که می‌خواهد دسترسی‌های محلی را تامین کند و افتتاح این پروژه بدون اصلاحات هندسی، تبدیل این پروژه به گوشت قربانی است!.
حیدری با بیان اینکه قطعا مردم آن مناطق و ضوابط فنی از ما این را نخواهند پذیرفت، گفت: باید پیمانکار به تعهدات خود کامل عمل کرده و پروژه را تکمیل کند و باید زودتر هم این اتفاق رخ دهد چون آخرین قولی که به شورا داده شد به سوم خردادماه برمی‌گردد.
وی با بیان اینکه شهرداری باید تمام تلاش خود را به کار گیرد و این پروژه را تکمیل کند، گفت: خیلی کار را به تبادل آتش از دور نکشانیم، طبق قانون فرماندار مکلف و موظف است اگر شورای مرکز استان و شهرستان مصوب کرد در جلسه حضور یابد و این عین قانون است.
این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه می‌خواهیم از ظرفیت قانونی خود استفاده کرده و فرماندار را دعوت کنیم، افزود:‌ همه حرف‌ها را رودرو بگوییم و اینکه از دور سنگ‌اندازی کنیم و وقتی نزدیک شدیم معذرت‌خواهی کنیم خیلی پسندیده نیست.
‌وی بیان کرد:‌ امروز ادبیات لاک‌پشتی و خرگوشی وارد این شهر شده و از این پس می‌خواهند دعوای لاک‌پشتی‌ها و خرگوشی‌ها را تا سالها بگویند.
حیدری تاکید کرد: باید فرماندار را به جلسه شورا دعوت کنیم و هم ما حرف‌ خود را بزنیم و هم ایشان فرصت داشته باشد صحبت کند تا به یک جمع‌بندی برسیم، این نمود نباید بین مردم ایجاد شود که ما از دور ایستاده‌ایم و به همدیگر سنگ پرتاب می‌کنیم.

کاوسی‌امید: تاخیر افتتاح پل شهید همدانی به درخواست شورای تامین

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان نیز گفت: فرماندار موضوعاتی را اشاره کرده بود که وقتی پیگیری کردم در حوزه افتتاح پل شهید همدانی گفته بود چرا افتتاح نمی‌شود، متوجه شدم شورای تامین خود این افتتاح را به تاخیر انداخته است.
اکبر کاوسی‌امید اضافه کرد: ریاست شورای تامین را فرماندار خود برعهده دارد و نامه زده است که به دلیل نامه نیروی انتظامی مبنی بر درخواست از شورای تأمین برای حفاظی که برای سپاه ایجاد شده برای نیروی انتظامی هم در طرف مقابل ایجاد شود، تاخیر در افتتاح باشد.
وی با اشاره به اینکه انعکاس این موضوع به آن شکل تناقض از یک نفر و یک تریبون است، افزود:‌ معتقدیم یک مقام مسئول در جایگاه حقوقی باید در اظهارات خود حداقل در مباحث مربوط به خود را مرور کرده و بعد صحبتی داشته باشد.

کرباسیان: به مشکلات مناطق محروم رسیدگی شود

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه جلسه با بیان اینکه برخی از مسائل نیاز به تعامل دستگاه‌ها دارد از جمله بدهی دستگاه‌های اجرایی به مدیریت شهری، گفت: تقریبا آنچه بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ و ۷۷ قطعی شده مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان است .
کرباسیان اضافه کرد: بخشی از بدهی های دستگاه های اجرایی هم قطعی نیست و احتمالا ۲۰۰ میلیارد تومان شود از جمله آنها می‌توان به ساختمان فرمانداری همدان اشاره کرد که چندین میلیارد تومان هزینه تغییر کاربری دارد.
مرتضی کرباسیان با اشاره به اینکه برخی از مسائل نیاز به تعامل دارد و برخی موضوعات نیز مشترک است مانند تقاضاهایی که اهالی برخی از محلات در مورد موضوع آب و فاضلاب و کنارگذر غربی و شرقی و برق دارند، افزود: در حال حاضر عبور و مرور خودروهای سنگین در داخل شهر خصوصا در بلوار امام خمینی، بلوار آیت‌ا… نجفی و بلوار خوزستان به مشکل جدی تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه امیدوارم از استاندار همدان برای حضور در صحن شورای اسلامی شهر دعوت شود تا باهم صحبت‌هایی در خصوص این مسائل داشته باشیم، عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از مباحث مهمی است که از استاندار خواهش کردیم که خود و دستگاه‌های خدمات‌رسان و اعضای شورای شهر در محلات حضور داشته باشیم و به مشکلات بپردازیم که حتی موافقت کردند اما هرگز محقق نشده است.
وی افزود: مردم از ما درخواست دارند و ما هم منتخبین مردم هستیم و وظیفه پیگیری مسائل آنها را داریم که امیدواریم این دیدارها محقق شود و با تشکیل جلسات مشترک فصلی مسائل مورد نیاز بررسی شود.
کرباسیان بیان کرد: امیدواریم در راستای حل مشکلات مردم جلساتی در قالب گفت‌وگو به صورت ماهانه یا فصلی آن هم مشترک یا ماهانه در محلات برگزار شود و می‌طلبد در این خصوص درخواست کتبی از آقای استاندار شود.
وی در پایان سخنانش اظهار داشت: از ریاست و هیئت رییسه شورا تقاضا دارم از استاندار همدان برای حضور در صحن شورای اسلامی شهر بصورت کتبی دعوت به عمل آید.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *