ساخت و سازهای غیرمجاز از معضلات شهر همدان است / لزم به ورود جدی در زمینه کنترل هوشمند ساخت و سازهاست

ساخت و سازهای غیرمجاز از معضلات شهر همدان است / لزم به ورود جدی در زمینه کنترل هوشمند ساخت و سازهاست

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از معضلات شهر همدان است، گفت: لازم است در زمینه کنترل هوشمند ساخت و سازها ورود جدی شود و با تحقق این امر بتوانیم مشکلات این حوزه را به حداقل برسانیم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری با موضوع بررسی طرح هوشمندسازی کنترل ساخت و سازها و با حضور نمایندگان شرکت فاوا رضوی، اظهار کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از معضلات شهر همدان است.
وی به ابعاد و دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: ضرورت جامعه در پرداختن به این موضوع و عقب‌ ماندگی‌های دولت‌ها در عمل به تعهدات خود در بحث ایجاد مسکن از جمله این دلایل بوده البته تاکنون اقداماتی در این خصوص انجام شده اما مطلوب جامعه حاصل نشده و این امر مردم را به سمت ساخت و ساز غیرمجاز سوق می‌دهد.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: سو استفاده برخی متمکنین و اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز را از دیگر ابعاد این امر است.
نظری قوانین دست و پاگیر شهرداری‌ها در زمینه ساخت و ساز را موجب ایجاد مشکلات عدیده دانست و افزود: با توجه به این موضوع، هر چند نیروهای بسیار با تلاش مضاعف داشته باشیم باز هم مشکلاتی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به نگاه‌های تبعیض‌آمیز مسئولان در برخی موارد ساخت و سازهای غیرمجاز، تصریح کرد: متأسفانه شاهد هستیم در برخی موارد با تمام توان و شدت برخورد می‌شود و برخی را نادیده می‌گیرند.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان ادامه داد: لازم است در زمینه کنترل هوشمند ساخت و سازها ورود جدی شود و با تحقق این امر امید است بتوانیم مشکلات در این حوزه را به حداقل برسانیم.
نظری اجرای ناحیه‌بندی را در کنترل هوشمند ساخت و سازها موثر دانست و خاطرنشان کرد: با مکلف کردن نواحی به کنترل ساخت و سازها در بلوک‌ها می‌توان مرهمی بر این زخم گذاشت.
وی با اشاره به ارائه طرح شرکت فاوا رضوی یادآور شد: با بررسی این طرح و رصد ابعاد مختلف آن به منظور کنترل هوشمند ساخت و سازها باید از اینگونه ظرفیت‌ها بهره بگیریم.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اظهار کرد: در دور چهارم شورای شهر بحث هوشمندسازی را جزو سیاست‌های کلان به شهرداری ابلاغ کردیم که متأسفانه اراده‌ها در اجرای آن کمی سست بوده و باید اراده لازم در این خصوص شکل گرفته و از این فناوری بهره بگیریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *