طرح رادیو شهروند در پیاده‌راه‌های همدان اجرا می‌شود

طرح رادیو شهروند در پیاده‌راه‌های همدان اجرا می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از راه‌اندازی طرح رادیو شهروند در پیاده‌روهای همدان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، افزود: پیاده‌راه‌های شهر همدان ظرفیت‌های خوبی در امر آموزش‌های شهروندی دارند که می‌توان از این ظرفیت‌ها به عنوان مرکز انتشار فرهنگ ناب اسلامی بهره برد.
کاوسی‌امید با بیان اینکه در طرح رادیو شهروند می‌توانیم از ظرفیت آموزش شهروندی برای ترویج فرهنگ‌های اصیل همدانی استفاده کنیم افزود: طرح رادیو شهروند در سه مرحله رادیویی، صدا و سیما و در نهایت پاتوقی دائمی برای مباحث فرهنگی و جشنواره‌ها خواهد بود که انتظار می‌رود مقدمات این طرح در پیاده راه بوعلی فراهم شود.
وی همچنین پیاده راه‌ها را مرکز انتشار فرهنگ ناب اسلامی برشمرد و یادآور شد: سیاست‌های شورا در کمیسیون فرهنگی اجتماعی استفاده از ایده‌های گروه‌ها و سمن‌های مختلف مردمی در راستای مدیریت بهتر شهر است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده در همدان، اضافه کرد: مهلت ثبت نام جشنواره شهروندان برگزیده تا ۳۰ دی ماه سال جاری تمدید شد که شهروندان می‌توانند با مراجعه با وبگاه جشنواره ثبت نام کنند.
این عضو شورای شهر همدان به برگزاری جشنواره هر خانه یک قصه‌گو توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان اشاره کرد و یادآور شد: در راستای استحکام و تحکیم خانواده این جشنواره شکل گرفته تا دقایقی از فضای مجازی دور شده و از فرهنگ اصیل گذشته خود وام بگیریم.
کاوسی امید اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در تقدیر از خانواده‌ شهدای مدافع حرم را بسیار ارزشمند دانست و گفت: دستاوردها و موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در سایه ایثار و فداکاری شهدا به دست آمده و قدردانی از خانواده معظم شهیدان والامقام نیز تداوم راه پرافتخار آنان است.

مولوی: نقش مهم رادیو شهروند در آموزش‌های شهروندی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با اشاره به ظرفیت پیاده‌راه‌های همدان اظهار کرد: پیاده راه‌های شهر همدان ظرفیت خوبی برای پر کردن اوقات فراغت و نیز ایجاد نشاط برای شهروندان است که در راستای تحقق این امر می‌توان با تدوین برنامه‌های متنوع و مناسب گام‌های مؤثری برداشت.
ابراهیم مولوی راه‌اندازی رادیو شهروند در پیاده‌راه‌ها را مؤثر دانست و یادآور شد: می‌توان با استفاده از این رادیو شهر ضمن اطلاع رسانی اخبار و مباحث مختلف در آموزش‌های شهروندی نیز بهره برد.
مولوی با بیان اینکه می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب فضای کارگاهی خوبی در پیاده‌راه‌های شهر ایجاد کرد، اضافه کرد: با توجه به اینکه درصد سرانه مطالعه در جامعه پایین آمده است و مردم بیشتر به فضای مجازی روی آورده‌اند رادیو شهر می‌تواند در این زمینه نیز وارد شده با ارائه اطلاعات و اخبار در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ و آموزش‌های شهروندی به مدیریت شهری کمک کند.

بادامی‌نجات: تولید محتوا مهمترین مقوله در اجرای طرح رادیو شهروند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان هم گفت: اجرای طرح رادیو شهروند اقدام خوبی است که می‌تواند خلأ فرهنگی پیاده‌راه‌ها را با کمک سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری پر کند.

حمید بادامی نجات افزود: تولید محتوا در امر آموزش‌های شهروندی بسیار حایز اهمیت است بر این اساس رادیو ‌شهروند باید محتوایی تهیه کند که مورد استقبال مردم باشد و تنها به موضوع خاصی نپردازد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.