اولویت شهرداری در حوزه ورزشی فراهم کردن زیرساخت‌هاست

کرباسیان

اولویت شهرداری در حوزه ورزشی فراهم کردن زیرساخت‌هاست

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه اولویت شهرداری در حوزه ورزشی فراهم کردن زیرساخت‌هاست، گفت: ساخت و تجهیز سالن‌های ورزشی در مناطق مختلف به منظور استفاده عموم مردم از جمله مهمترین وظایف شهرداری است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وظیفه شهرداری در مباحث ورزشی کاملاً مشخص است، اظهار کرد: صحبت ما این نیست که شهرداری در قبال ورزش هیچ مسئولیتی ندارد.
وی اولویت شهرداری در مباحث ورزشی را فراهم کردن زیرساخت‌ها در این خصوص دانست و گفت: ساخت و تجهیز سالن‌های ورزشی در مناطق مختلف به منظور استفاده عموم مردم از جمله مهمترین وظایف شهرداری در این راستا است.
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: گسترش ورزش همگانی به منظور توسعه سلامت عمومی در جامعه دیگر وظیفه مهم شهرداری بوده و به عنوان دومین اولویت در بحث ورزش باید به آن پرداخته شود.
کرباسیان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم توجه به رشد ورزش‌های بومی، افزود: از دیگر وظایف شهرداری توجه به این مهم و پرداختن به ورزش‌های بومی همچون کشتی و کوهنوردی است.
وی با بیان اینکه تنها پرداختن به فوتبال آن هم در سطح حرفه‌ای و هزینه کرد در یک رشته ورزشی خاص و عدم توجه به سایر رشته‌های ورزشی به ویژه ورزش همگانی و ورزش‌های بومی درست نیست، تصریح کرد: با ایجاد سالن‌های ورزشی در مناطق مختلف و توجه به رشته‌های ورزشی مختلف، جوانان و نوجوانان از سنین پایین به ورزش گرایش یافته و برای تداوم سلامت خود ورزش می‌کنند.
رییس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان ادامه داد: تیم‌داری حرفه‌ای باید از طریق اداره کل ورزش و جوانان و هیأت‌های ورزشی تخصصی و با حمایت استانداری، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی به ویژه کارخانه‌ها و اصناف انجام شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *