ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان

ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان

دیدار صمیمی اعضای کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان با رئیس دانشگاه بوعلی سینا پیرامون بحث و تبادل‌نظر گردشگری شهری و بهره‌مندی از ظرفیت علمی دانشگاه و اساتید دانشگاهی با محوریت کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا صورت پذیرفت.


رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در این نشست بر لزوم بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری با لحاظ پیوست‌های فرهنگی در امتداد پیاده‌راه اکباتان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی افزود: با توجه به بافت‌های تاریخی شهر همدان، ایجاد گذرهای فرهنگی و باز زنده‌سازی محله‌های قدیمی، نیاز روز و اولویت ما خواهد بود.

وی گفت: با توجه با ظرفیت و پتانسیل موجود در محله‌های قدیمی، همچنین وجود خانه‌ها و سراهای واجد ارزش؛ می توان در قالب یک گذر فرهنگی، هویت تاریخی و تمدن همدان را حفظ و معرفی کرد.

گردان:  افزایش ارتباطات مدیریت شهری با دانشگاه

رئیس شورای شهر همدان در ادامه گفت: موجب افتخار مجموعه مدیریت شهری است از ظرفیت علمی اساتید دانشگاه بوعلی سینا به عنوان اتاق فکر در مرکز مطالعات شورای شهر استفاده کند.

کامران گردان با تأکید بر اینکه باید سعی کنیم ارتباط حوزه مدیریت شهری با دانشگاه بیشتر شود، بیان کرد: اکثر اساتید با تجربه دانشگاه بوعلی در کمیته‌های تخصصی مرکز مطالعات شورای شهر عضویت دارند.

گیاه‌شناس: ضرورت گسترش و توسعه گردشگری در همدان

جواد گیاه شناس، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان در ادامه با تأکید بر اینکه گسترش و توسعه گردشگری در استان به ویژه در حوزه مدیریت شهری همدان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است؛ گفت: نگاه جدید به پیاده‌راه‌سازی؛ توانمندسازی مناطق کمتر توسعه یافته و همچنین احیای خانه های تاریخی و بافت قدیمی همدان از آرامگاه باباطاهر تا آرامگاه بوعلی از مهمترین مباحث مورد تأکید شورای شهر است.

نوراله‌زاده: گردشگری شبانه در همدان، مناسب نیست

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز گفت: گردشگری شبانه از منظر فرهنگی و حوزه سلامت در شهر همدان، مناسب نیست.

نرگس نوراله‌زاده افزود: شب فرصت مناسب آرامش و استراحت از دیدگاه الهی است؛ از این رو بهترین راه این است که قوانین آفرینش و خلقت را که برای آرامش انسانها ایجاد شده، با برنامه‌ها و فعالیت‌های مدیریت شهری برای مردم هماهنگ شود تا نتیجه آن ایجاد آرامش و سلامتی برای شهروندان باشد.

وی اظهار کرد: برای پیاده محور کردن محلات شهر همدان بهتر است گزینه‎های متعدد ارائه شود و براساس اولویت ها در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

محمدی‌فر: تأکید بر تلاش همگان در راستای توسعه شهری

رئیس دانشگاه بوعلی سینا هم گفت: با توجه به شعار محوری همدان در حوزه گرشگری، تاکنون مسیرهای گردشگری مناسبی تعریف نشده است.

یعقوب محمدی‌فر افزود: در پیوست‌نگاری فرهنگی و اجتماعی پیاده‌راه‌ها باید به نقش جداره‌سازی، رنگ، نور و سایر آیتم هایی که دارای روح‎بخشی هستند، توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم همه در راستای توسعه شهری حرکت کنیم، ادامه داد: از نگاه مثبت اساتید دغدغه‌مند به منظور تعالی شهری و هم‌افزایی ایجاد شده با مجموعه مدیریت شهری، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *