بینش مردم، تلاش دشمنان برای ایجاد مشکل را ناکام گذاشت

بینش مردم، تلاش دشمنان برای ایجاد مشکل را ناکام گذاشت

رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: علیرغم تمام برنامه‌ریزی‌های دشمنان علیه مردم ایران برای ایجاد اغتشاش و مشکل در سالروز اغتشاشات سال گذشته این توطئه با بینش بالای مردم ناکام ماند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در جلسه صحن علنی شورا با اشاره به حضور پرشور مردم در تجمع سالروز شهادت امام رضا (ع) در میدان امام (ره)، اظهار کرد: مردم همدان با این اقدام، تعهد و علاقه خود به آل‌الله را نشان دادند.
وی با بیان اینکه همین ارتباط معنوی مردم با اهل بیت (ع) موجب بهره‌گیری آنها از ارواح قدسیه ائمه شده و دارای بینش، تشخیص و بصیرت بالایی شوند، گفت: علیرغم تمام برنامه‌ریزی‌های دشمنان علیه مردم ایران برای ایجاد اغتشاش و مشکل در سالروز اغتشاشات سال گذشته این توطئه با بینش بالای مردم ناکام ماند.
رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: دشمنان با طراحی‌های از قبل برنامه‌ریزی شده سعی بر ایجاد مسائلی همچون کشته‌سازی داشتند که آگاهی مردم نشان داد همواره با هوشیاری و بصیرت پای آرمان شهدا، امام راحل (ره) و نظام مقدس جمهوری ایستاده و از نظام و آرمان‌های خود دست برنمی‌دارند.
مسگریان با تقدیر از تلاش‌هایبی‌وقفه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در تأمین امنیت جامعه و مردم خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی و امنیتی با رصدهای دقیق در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و حفظ امنیت جامعه گام برمی‌دارند که این امر قابل تقدیر است.

صفری‌افلاکی: رسالت اصلی شوراها نگاه به مشکلات جدی و اصلی شهر است

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور صحن، نگاه به مشکلات جدی و اصلی شهر بر اساس نیازهای پیش‌بینی شده را رسالت اصلی شوراها دانست و افزود: باید از امروز در شورا با اتخاذ تصمیمات درست به فکر ۵۰ و ۱۰۰ سال آینده شهر باشیم.
حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی با اشاره به مشکل و چالش آب در شهر همدان، تصریح کرد: انتظار نمی‌رفت با وجود رودخانه‌ها، کوه الوند، چشمه‌های جوشان و دشت‌های پر آب، همدان با این مشکل و بحران مواجه شود.
وی با بیان اینکه زیبنده شهر همدان نیست که در این خصوص وامدار سایر استان‌ها باشیم، ادامه داد: این موضوع موجب نزاع‌های سیاسی و کشمکش‌های قومیتی می‌شود که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شود.
نایب رییس شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شورای شهر باید در بحث بحران آب چاره‌جویی کند، خاطرنشان کرد: بر انجام کار توسط دستگاه‌های متولی در این خصوص آگاه هستیم اما ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری باید در این موضوع به فکر درمان اساسی باشیم.
صفری‌افلاکی یادآور شد: شهر همدان بهترین نوع خاک مرغوب را از نظر کشاورزی و باغداری داراست که از نظر قانونی این خاک نباید برای امر مسکن و شهرسازی هزینه شود و در هیچ کجای دنیا با این سرمایه عظیم خود این رفتار را نمی‌کنند!
وی اظهار کرد: ای کاش شوراها در این موضوع به نفع مردم، منابع طبیعی، اشتغال، حفظ سرمایه‌ها و معادن برای آیندگان چاره‌جویی کرده و قوانین بالادستی را مطالبه کنند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: این افتخار نیست که مدیریت شهری و ماده ۱۰۰ ما چندین هزار حکم اجرا نشده و اجرا نشدنی روی دست خود داشته باشد چراکه این امر موجب سو استفاده بیشتر مجرمین و متخلفین می‌شود.
صفری‌افلاکی با تأکید بر اینکه شأن شوراها نیست که همچون یک اداره تحت فرمان، تصمیمات تحمیلی سایر دستگاه‌ها را بپذیرد چراکه شورا یک نهاد مردمی مستقل است، بیان کرد: طبق ماده ۱۰۱ قانون اساسی در چارچوب اختیارات شورا حتی شورای ملی نمی‌تواند ورود کند و همه مدیران ارشد استان باید تبعیت کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *