گردشگری، نیروی محرک توسعه اقتصادی است

گردشگری، نیروی محرک توسعه اقتصادی است

رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان با تبریک فرارسیدن روز جهانی جهانگردی و گردشگری گفت: گردشگری، نیروی محرک توسعه اقتصادی است و بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری ضروری است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در پیام تبریک حمید بادامی‌نجات به مناسبت فرارسیدن «روز جهانی جهانگردی و گردشگری» آمده است؛
«قُلْ سیروُا فی الْاَرضِ فانْظُرُو کَیْفَ بَدَا الخَلْقَ ثُمَ اللهُ یُنْشِیُ النَشاَهَ الْاخِرَه»
«بگو، در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرد سپس خدا وند ( به همین گونه ) جهان آخرت را ایجاد می‌کند» (سوره عنکبوت آیه ۲۰(
جهانگردی و توریسم فرصت منحصر به ‌فردی است تا نقش سفر و گردشگری را به ‌عنوان یک فعالیت بزرگ بشر در ایجاد آینده‌ای بهتر ارتقا داده و بتوان از این مقوله به عنوان نیروی محرک توسعه اقتصادی بهره برد.
بدون شک گردشگری به عنوان یک صنعت سودآور، جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی در کشوری همچون ایران است و با توجه به جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی موجود در این دیار کهن توسعه این صنعت امری ضروری است.
گردشگری علاوه بر ابعاد اقتصادی اثرات قابل توجهی دیگری نیز دارد که نباید از آن‌ها غافل شد؛ سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند و در سفر است که پهناور و عظیم بودن جهان و هستی کشف می‌شود.
بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و به ویژه ایران و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان امری لازم است که فعالان در این عرصه در معرفی و شناساندن هر نقطه از ایران عزیز از این مهم غافل نیستند.
۲۷ سپتامبر “روز جهانی جهانگردی و گردشگری” امسال با شعار «گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز» مطرح شده است که این روز را به تمامی فعالان این عرصه تبریک و تهنیت گفته و آرزومندیم با همت والای فعالان این عرصه و همچنین با نهایی شدن “ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان” شاهد اعتلای هر چه بیشتر نام و آوازه کهن شهر همدان در جهان باشیم، چرا که موجب معرفی هر چه بیشتر این دیار و حضور گردشگران داخلی و بین المللی و به تبع آن توسعه همه جانبه صنعت گردشگری و افزایش رونق اقتصادی و درآمد پایدار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *