اقدام ارزشمند دادگستری همدان در ورود به موضوع نهاده های دامی آلوده

مهدی حیدری

اقدام ارزشمند دادگستری همدان در ورود به موضوع نهاده های دامی آلوده

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: اقدام دادگستری همدان در ورود به موضوع آلودگی برخی نهاده های دامی ارزشمند است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در سخنان پیش از دستور جلسه صحن شورا ضمن تشکر از دستگاه قضایی استان در ورود به برخی موضوعات مربوط به نگهداری نهاده های دامی افزود: اخیراً شاهد کوتاهی هایی بودیم که باعث آلودگی‌ چند هزار تن نهاده دامی شده‌ بود که در این زمینه دادگستری هم ورود پیدا کرده و برخوردهای لازم را داشته است.
حیدری با بیان اینکه در موضوع نهاده های دامی حدود ۶ هزار تن خوراک دام و طیور آلوده، کشف شد، اضافه کرد: با ورود دادگستری همدان نهاد مربوطه پذیرفت که کوتاهی صورت گرفته و بر این اساس انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر این آسیب جبران شود.
حیدری با تشکر از جدیت و پیگیری دادگستری همدان در برخورد با تخلفات اظهار داشت: این برخوردها باعث تقویت امید در مردم می‌شود و انتظار می‌رود دیگر دستگاه‌های اجرایی مربوطه همکاری‌های لازم را داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به وعده شهرداری در خصوص راه‌اندازی تقاطع غیر همسط شهید همدانی در خرداد ماه سال جاری، اظهار داشت: در حال حاضر دو موضوع باعث متوقف شدن افتتاح پل شده است که یک مورد آن مربوط به دسترسی ای است که لوپ راستگرد سطح دو را به سطح یک وصل می‌کند و باید برای اجرای آن تملکی صورت پذیرد و مورد دیگر درخواست شورای تامین شهرستان برای نصب حفاظ برای رعایت امنیت ساختمان نیروی انتظامی است.
وی با بیان اینکه دستور شورای تامین طبق قانون باید اجرایی شود، تاکید کرد: در این راستا لازم است مدیران ارشد شهری تعاملات خود را با دستگاه مربوطه گسترش دهند تا حق قانونی دستگاه زیربط داده شود.

شورای شهر مخالف افزایش حقوق کارکنان شهرداری نیست

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به دستورالعمل سازمان شهرداری‌های کشور در خصوص اصلاح حقوق کارمندان شهریداری، اظهار داشت: این دستورالعمل؛ تکلیفی برای شهرداری است و باید اجرایی شود اما این شائبه پیش آمده است که شورای شهر از اجرای آن و افزایش حقوق جلوگیری می‌کند در حالی که این خبر درست نبوده و موضع شورای شهر موضعی است که در صحن به تصویب برسد در غیر این صورت نمی‌شود هر شایعه‌ای را به شورا نسبت داد.
حیدری با بیان اینکه کمیسیون بودجه پیگیر بودند که اضافه کاری‌های نیروهای شهرداری ساماندهی شود، یادآور شد: آنچه شورا بر آن تاکید داشته؛ ساماندهی اضافه کار نیروها است و این به معنی کاهش حقوق کارمندان نیست و شهرداری اگر اقدامی در این زمینه انجام دهد قطعاً مورد حمایت شورا خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *