تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به «گردشگری سلامت»

تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به «گردشگری سلامت»

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر توجه ویژه و اساسی مدیریت شهری به «گردشگری سلامت» تأکید کرد.


به گزارش روابط‎عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی در بازدید اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا از بیمارستان آتیه به‌منظور شناسایی ظرفیت‌های بیمارستان آتیه در توسعه طرح «توریسم سلامت» و ورود بیماران کشورهای همجوار برای درمان به همدان؛ گفت: با توجه به اهمیت بحث «گردشگری سلامت» با دارا بودن شخصیت بی‌نظیر بوعلی سینا به عنوان چهره ارزشمند طب و بهره‌مندی همدان از ظرفیت این مهم، این کمیسیون تخصصی به صورت ویژه پیگیر اجرای این طرح اثرگذار در شهر همدان است.
وی افزود: بستر و زمینه‌های بسیار مناسب و متناسب با استانداردهای به‌روز پزشکی وجود دارد که نیازمند تبلیغات بیشتری است.
به گفته قراباغی؛ با توجه به فعالیت‌های ارزشمند مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان، برآن شدیم تا کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان به صورت ویژه، بازدید میدانی از بیمارستان آتیه را در دستور کار خود قرار دهد.

وی بیان کرد: با توجه به زیرساخت‌های موجود در بیمارستان آتیه همدان و غرضی ملایر، این دو مرکز بیمارستانی می‌تواند به عنوان پایلوت «گردشگری سلامت» مورد استفاده قرار گیرند.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان همچنین گفت: در راستای تقویت صنعت «گردشگری سلامت» همدان و پیگیری‌های ویژه این کمیسیون تخصصی، درصدد انعقاد تفاهم همکاری یکی از فعالان گردشگری سلامت عراق با همدان هستیم که خبرهای تکمیلی آن در آینده نزدیک، رسانه‌ای خواهد شد.
صفری: اخذ مجوز فعالیت «گردشگری سلامت» در بیماستان آتیه
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان نیز با بیان اینکه ۱۷ بیمارستان در کشور برای گردشگری سلامت انتخاب شده است، گفت: بیمارستان آتیه همدان جزو نخستین بیمارستان‌هایی بوده که مجوز راه‌اندازی «گردشگری سلامت» را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.

علیرضا صفری با تأکید بر اینکه بیمارستان آتیه از نظر زیرساخت «توریسم سلامت» مشکلی ندارد، افزود: سایت گردشگری بیمارستان آتیه آماده شده و بخش انگلیسی آن فعال است و به دنبال فعال کردن بخش عربی نیز هستیم.
وی معتقد است: «توریسم سلامت» آورده خوبی برای استان همدان خواهد داشت.
صفری با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد بیمارستان آتیه بازسازی شده است، ادامه داد: این بیمارستان در زمینه هتلینگ، پایلوت کشور است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *