حل مشکلات مسکن مهر با همکاری راه و شهرسازی و مدیریت شهری

حل مشکلات مسکن مهر با همکاری راه و شهرسازی و مدیریت شهری

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان به منظور هم اندیشی برای رفع مشکلات امور شهری از جمله مسکن مهر و تعاونی کوثر نیروی انتظامی با مدیرکل راه و شهرسازی استان دیدار کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورا در این دیدار ضمن تشکر از همراهی و همکاری مدیرکل راه و شهرسازی استان با مدیریت شهری همدان، گفت: همراهی کامل اداره کل راه و شهرسازی با شورا و شهرداری همدان بسیاری از مشکلات حوزه مدیریت شهری در خدمت‌رسانی به مردم را حل کرده است.

کامران گردان به مشکلات مسکن مهر همدان اشاره کرد و یادآور شد: این مشکلات سال‌های پیش به دلیل بروکراسی اداری باقی مانده که با درایت لازم می‌توان آن را حل کرد.

گردان اضافه کرد: مراجعان بسیاری مکرراً جهت رفع مشکلات مسکن مهر به شورا مراجعه می‌کنند که نیاز است با همفکری و همکاری شورا، شهرداری و راه و شهرسازی این مشکلات را حل کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از رفع مشکلات مسکن مهر با همکاری مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر رفع مشکلات مسکن مهر، گفت: دو موضوع مهم مسکن مهر و تعاونی کوثر نیروی انتظامی از جمله مواردی است که نیاز به کمک شهرداری و راه و شهرسازی برای حل مشکل دارد.

سید مسعود عسگریان به برگزاری جلسه‌ای برای رفع مشکلات مسکن مهر اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس این جلسه مقرر شد صورت جلسه‌ای برای رفع مشکلات راه و شهرسازی و شهرداری تهیه شود تا این دو دستگاه اجرایی بتوانند مشکلات مدیریت امور شهری را حل کند.

عسگریان به مشکلات تعاونی نیروی انتظامی کوثر اشاره کرد و یادآور شد: این تعاونی مجوزهای لازم را اخذ کرده و نیاز است بخشی از مشکلات جزیی را شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی هر چه سریعتر مرتفع کنند تا اعضای تعاونی هر چه زودتر صاحب خانه شوند و در این راستا نیز شهرداری همچون گذشته نسبت به رفع موانع حقوقی پرونده رأساً رسیدگی و مشکلات را حل و فصل کند.

وی تأکید کرد: لازم است با توجه به مباحث حقوقی تمامی مشکلات را با همکاری هم حل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان هم در ادامه ضمن تشکر از توجه شورا و شهرداری به مشکلات مردم به ویژه همشهریان مناطق بازآفرینی اظهار کرد: شورایی که توجه به محرومان را اولویت کاری خود قرار داده است بسیار ارزشمند بوده و باید به این شورا کمک کرد.

حسن ربانی ارشد در خصوص رفع مشکل مسکن مهر اظهار کرد: محوطه سازی و دیوار حایل یکی از مشکلات مسکن مهر است که اعتباراتی برای این موضوع برای شهر همدان و ملایر در نظر گرفته شده است که می‌طلبد در این زمینه تفاهم نامه‌ای با شهرداری همدان انعقاد شود.

وی اضافه کرد: پیش ‌نویس تفاهم‌نامه برای انعقاد قرارداد با شهرداری تهیه شده است و در حال حاضر شهرداری ملایر با اداره راه و شهرسازی این تفاهم نامه را امضا کرده و لازم است شهرداری همدان نیز در این زمینه اقدام کندتا بتوان اعتبار مورد نظر را تخصیص داد.

وی از همراهی و تعامل راه و شهرسازی با شهرداری همدان جهت رفع مشکلات خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر ۳ میلیارد تومان اعتبار برای جداره سازی میدان امام(ره) از محل اعتبارات بازآفرینی در نظر گرفته شده است که باید در این زمینه شهرداری همدان اقدام سریع انجام دهد تا بتواند اعتبار تخصیصی را جذب کنند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *