ضرورت حرکت مدیریت شهری همدان به سمت شهرداری الکترونیک

ضرورت حرکت مدیریت شهری همدان به سمت شهرداری الکترونیک

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت حرکت مدیریت شهری همدان به سمت شهرداری الکترونیک تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی امید در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورا افزود: شهرداری همدان از فرایند و زمان بندی اجرای طرح الکترونیکی کردن اقدامات که اعلام کرده بود عقب است.
کاوسی‌امید اضافه کرد: تحقق شهرداری الکترونیک اولویت نخست شورای پنجم در سال ۹۸ است که در تبصره‌های ذیل بودجه نیز آمده و شهرداری باید در این زمینه بسیار جدی وارد شده و کارها را بر اساس زمان‌بندی اعلام شده انجام دهد.
وی در ادامه جلسه در خصوص کاهش هزینه‌های خدمات شهری افزود: رفتار شهروندان در رعایت حقوق شهروندی باید تغییر کند به گونه‌ای که در خصوص برخی از موارد از جمله کاهش تولید زباله و تفکیک از مبداء زباله باید فرهنگ سازی صورت پذیرد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: هزینه و موضوع زیست محیطی در تولید زباله حائز اهمیت است که متأسفانه بعضی از شهروندان با عدم رعایت ساعت بیرون گذاری زباله در افزایش هزینه‌های خدمات شهری تأثیر گذار هستند.
کاوسی امید اظهار کرد: شهروندان همدانی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده بهینه از خدمات شهرداری، باید تمرین کنند که در ساعات تعیین شده زباله‌ها را در بیرون از منزل بگذارند.
وی با شاره به اینکه رعایت ساعات تعیین شده برای بیرون گذاشتن زباله امری ضروری است افزود: در گام نخست باید در این راستا با آموزش‌های شهروندی فرهنگ بیرون گذاشتن زباله در ساعت تعیین شده نهادینه شود.
کاوسی امید ادامه داد: در گام بعدی نیز باید این فرهنگ را ترویج کنیم که زباله‌های شهروندان یک روز در میان جمع آوری شود و این موضوع در کاهش تولید زباله، کاهش هزینه‌ها و نیز حفظ محیط زیست مؤثر است که می‌توان در هر منطقه از شهرداری، یک محله شهر همدان را به عنوان آزمونه برای این طرح در نظر گرفت.
کاوسی‌امید به استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات برای فرهنگ سازی و ترویج تفکیک زباله از مبداء و بیرون گذاشتن زباله به صورت یک روز در میان تأکید کرد و گفت: همچنین باید از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های استانی برای اطلاع رسانی و جمع آوری زباله استفاده شود.
گفتنی است، مقرر شد معاون خدمات شهری شهردار در اسرع وقت برنامه عملیاتی خود را در خصوص طرح بیرون گذاشتن زباله به صورت یک روز در میان به شورا ارائه دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *