تحقق ۱۵ درصدی ردیفهای عمرانی و ترافیکی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری

مهدی حیدری

تحقق ۱۵ درصدی ردیفهای عمرانی و ترافیکی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری

عقب ماندگی شهرداری در تحقق بودجه حوزه عمرانی و ترافیکی باید جبران شود

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: عملکرد شهرداری در تحقق بودجه حوزه عمرانی و ترافیکی در شش ماهه نخست سال جاری رضایت بخش نیست.


به گزارش روابط  عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر که پیرامون بررسی عملکرد شش ماهه نخست شهرداری در بودجه ۱۴۰۲ برگزار شد، افزود: مجموع تحقق ردیف‌های عمرانی و ترافیکی از بودجه ۱۴۰۲ شهرداری در نیمه نخست سال جاری از سهم نیمسال ۲۸ درصد بوده و از کل سال حدود ۱۵ درصد است که این عدد قابل قبول نیست چرا که عمده فصل کاری در ۶ ماهه نخست سال است و باید درصد تحقق نسبت به نیمه دوم سال بیشتر باشد.

حیدری با بیان اینکه سهم تحقق بودجه عمرانی و ترافیکی ۱۴۰۲ شهرداری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم کمتر بوده است، اضافه کرد: این عملکرد زنگ خطری برای شهرداری است که باید تلاش بیشتری  برای بودجه داشته باشد تا عقب ماندگی را برای سال جاری جبران کند.

سامانه همصا با جدیت پیگیری شود

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه “همصا” در شهرداری اظهار داشت: این سامانه برای راهبری پروژه‌های عمرانی، رسیدگی به امور پیمان و رسیدگی و کنترل پروژه‌ها است که اقدام مثبتی بوده و شهرداری باید با جدیت تا به نتیجه رسیدن طرح؛ پیگیر آن باشد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان یادآور شد: با راه‌اندازی سامانه “همصا”ارسال و دریافت صورت وضعیت‌ها و اسناد و مدارک مربوط به پروژه‌های عمرانی و رسیدگی آنها و نیز تمامی امور اداری پروژه‌ها در قالب این سامانه انجام می‌شود.

حیدری با تاکید بر اینکه معاونین فنی مناطق باید برای مصرف آسفالت و مصالح شهرداری حساسیت داشته باشند، ادامه داد:  اگر مشخص شود که مصالح و منابع شهرداری اعم از آسفالت و بتن  با سفارش برخی از آقایان در محل‌های غیر مرتبط با شهرداری مصرف شده باشد قطعاً مورد پیگیری حقوقی قرار خواهد گرفت وظیفه اصلی شهرداری رسیدگی به امورات شهر و شهروندان است.

وی تاکید کرد: معاونین فنی و مدیران مناطق نباید اجازه سوء استفاده برخی آقایان از منابع شهرداری را بدهند که این مصداق بارز خیانت در امانت است و باید پاسخگو باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *