تعیین تکلیف اطلس فرهنگی شهر و سامانه شمسه شهرداری

کرباسیان

تعیین تکلیف اطلس فرهنگی شهر و سامانه شمسه شهرداری

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان بر تعیین تکلیف اطلس فرهنگی و سامانه شمسه شهرداری تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر که پیرامون بررسی عملکرد بودجه ۶ ماهه نخست سال جاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری برگزار شد، افزود: این سازمان باید ضمن برگزاری جلسات مشترک با سازمان‌های حمل و نقل و بار و سفر و فرهنگی اجتماعی بتوانند اطلس فرهنگی و سامانه شمسه را به نتیجه برساند.
کرباسیان با اشاره به تبلیغات فضای شهری، اظهار داشت: تبلیغات و جانمایی سازه های آن باید بر اساس استانداردهای تعریف شده صورت پذیرد و بر این اساس مکان فضاهای تبلیغاتی و دیوارنگاره‌ها به شکلی باشد که در منظر شهری مشکلی ایجاد نکند.
وی تاکید کرد: شهر همدان متاسفانه در نورپردازی و گردشگری شبانه ضعیف است که این مهم هم به شهرداری و هم امور برق مربوط می شود و باید به شکلی عمل کنند که شهروندان بتوانند از فضای شبانه شهر نیز استفاده کنند.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان، نصب المانهای نوری، روشنایی معابر و پیاده روها و نورپردازی مساجد و پارکها را از موارد مهمی دانست که در ایجاد نشاط و شادابی در فضای شهری موثر است.
کرباسیان در این خصوص تاکید کرد: سازمان سیما و منظر شهری شهرداری باید برنامه جامع ۵ ساله نورپردازی به ویژه در مساجد و نصب المان شهری را تدوین کند.
وی همچنین بر بهره برداری و برگزاری برنامه فرهنگی و هنری در میدان امام خمینی (ره) تاکید کرد و افزود: عدم پویایی و استفاده از این فضا باعث ایجاد ناهجاری‌های اجتماعی و مشکلات دیگر می‌شود که این مهم تا پایان سال جاری باید بررسی و اجرا شود.

کاوسی‌امید: نقشه فرهنگی شهر تدوین شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: در دوره پنجم شورای شهر اطلس فرهنگی قرار بود تهیه شود و تاکنون ناقص مانده که می‌توان با مبلغ اندکی آن را تکمیل کرد.
کاوسی‌امید اضافه کرد: ضروری است در خصوص تدوین برنامه‌های فرهنگی با حضور نهادهای مرتبط جلساتی در شورای شهر برگزار شود و شورا در این زمینه به عنوان قرارگاه فرهنگی باشد.
وی گفت: با توجه به اینکه شهرداری وظایفی در حوزه فرهنگی دارد و از آنجایی که پشتیبانی ۹۹ درصد کارهای فرهنگی شهر را نیز انجام می‌دهد بر این اساس شورا و شهرداری می‌بایست در برنامه ریزی و راهبری هم پیشرو کار فرهنگی باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *