۱۱۸ هکتار به محدوده شهر همدان الحاق می‌شود

۱۱۸ هکتار به محدوده شهر همدان الحاق می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان گفت: در راستای تحقق سیاست‌های دولت در زمینه تأمین مسکن، با نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر و موافقت هیأت تطبیق فرمانداری، ۱۱۸هکتار از اراضی واقع در شورین و حسن‌آباد به محدوده شهری همدان الحاق می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام شهرداری در کمک به تأمین مسکن به دولت سیزدهم، اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست‌های دولت مردمی آیت‌الله رئیسی در زمینه تأمین مسکن مردم به ویژه اقشار کم درآمد و محروم جامعه و تدبیر استاندار همدان، با درخواست اداره کل راه و شهرسازی توافق نامه‌ای بین شهرداری همدان و اداره کل راه و شهرسازی استان به این منظور منعقد شد.
وی در توضیح این موضوع گفت: توافق‌نامه پیرامون الحاق و تفکیک چهار قطعه زمین جمعاً به مساحت ۱۱۸ هکتار از اراضی واقع در شورین و حسن‌آباد که در مالکیت شهرداری و با نوعیت زراعی و فاقد کاربری در حریم و جنب محدوده شهر واقع شده، منعقد شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: بر این اساس، ۱۱۸ هکتار از اراضی واقع در شورین و حسن‌آباد به محدوده شهری الحاق می‌شود.
رضایی افزود: در همین راستا شهرداری همدان لایحه‌ای با عنوان تقاضای تصویب قرارداد الحاق و تفکیک ۱۱۸ هکتار را به شورای اسلامی شهر همدان ارسال کرد که پس از طرح و بررسی در صحن شورای اسلامی همدان با لایحه فوق‌الذکر موافقت شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه هیأت تطبیق نیز در خصوص مصوبه مذکور، مغایرت قانونی و ابهامی اعلام نکرده و مجوز اجرای این مصوبه به شهرداری همدان داده شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *