شورای شهر همدان در تصویب تعرفه‌های عوارض نگاه منطقی دارد

شورای شهر همدان در تصویب تعرفه‌های عوارض نگاه منطقی دارد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه افزایش تعرفه عوارض محلی باید منطقی صورت پذیرد، تأکید کرد: عموم مردم نباید از تصمیمات مقطعی ما متضرر شوند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ، سید مسعود عسگریان در هفتاد و هفتمین جلسه صحن شورا افزود: تعرفه عوارض باید براساس بخشنامه اعلامی از سوی وزارت کشور و رعایت مفاد احکام صادره از سوی دیوان عدالت اداری کشور مبنی بر ابطال برخی از عوارضات پیشنهادی شهرداری در دفترچه عوارض محلی منطبق با منابع و شرایط کنونی شهر و همچنین ضوابط و قوانین تدوین شود.

عسگریان با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای شهرداری از محل عوارض محلی است، افزود: خوشبختانه شورای شهر همدان در تصویب تعرفه‌های عوارض نگاه منطقی دارد.

رئیس شورای شهر همدان همچنین با اشاره به کسب رتبه‌های برتر قرآن آموزان مرکز جامعه القرآن کریم همدان در بیست و دومین جشنواره قرآنی جامعه القرآن و اهل بیت(ع) کشوری اظهار کرد: درخشش و کسب رتبه‌های برتر نونهالان و نوجوانان جامعه القرآن همدان باعث افتخار استان است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین در هفتادوهشتمین جلسه صحن شورا گفت: پس از بحث و تبادل‌نظر و با توجه به پیشنهاد اولیه شهرداری در خصوص نحوه تهیه دفترچه قیمت منطقه‌ای سال ۱۴۰۰ که بر اساس قیمت کارشناسی روز املاک در معابر مختلف شهر تهیه و تدوین شده بود، ۲ در هزار قیمت روز با افزایش قیمت منطقه‌ای نامتعارف همراه بود که نسبت به سال ۹۹ در برخی معابر، بیش از ۴۰۰ درصد افزایش قیمت‌ها را به‌دنبال داشت.

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: از آنجاکه این افزایش بی‌رویه مبنای محاسبه تمامی عوارضات و بهای خدمات شهرداری قرار می‌گرفت؛ از این‌رو شورای شهر همدان با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب و نامساعد حاکم بر کشور به‌ویژه شهر همدان و به منظور رفاه حال شهروندان، ضمن حذف و رد پیشنهادات افزایشی نامتعارف قیمت منطقه‌ای (ارزش محاسباتی) شهرداری، رأسا نسبت به تصویب افزایش ٣٠ درصد دفترچه قیمت منطقه‌ای (ارزش محاسباتی) سال ١۴٠٠ نسبت به سال ١٣٩٩ اقدام کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *