فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات چالش‌ ایجاد کرده است

فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات چالش‌ ایجاد کرده است

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان گفت: فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها چالش‌هایی را در برخی محلات ایجاد کرده و موجب نگرانی اهالی ساکن در این مناطق شده است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید شهابی‌نیا در  کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر که با موضوع تأثیرات فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات و آسیب‌های این امر با حضور فرمانده انتظامی شهرستان، رییس اتاق اصناف و مدیران مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: این موضوع چالش‌هایی را در برخی محلات ایجاد کرده و موجب نگرانی اهالی ساکن در آن شده است.
وی با بیان اینکه باید تصمیم مناسبی به منظور حل این مشکلات و معضلات اتخاذ شود، گفت: در کمیسیون بند ۲۰ این موضوع در اولویت قرار گیرد و در صورت فعالیت آنها در کاربری‌های غیرمجاز موارد در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی شود.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان بیان کرد: به منظور کاهش و یا حل این مشکلات باید از ظرفیت‌های موجود در شهر از جمله دادستانی، اتاق اصناف، علوم پزشکی و… استفاده شود.
شهابی‌نیا با بیان اینکه در راستای پیگیری این مطالبه مردمی، مکاتبات و پیگیری‌ها از مجلس و حتی وزیر اقتصاد را در دستور کار خواهیم داشت، افزود: مصوبه مربوطه در نشست کمیسیون‌های فرهنگی شورای عالی استان‌ها مطرح و لایحه‌ای به منظور پیگیری آن تنظیم خواهد شد.

رضایی: اصناف و مدیریت شهری در مواجهه با مشاغل مزاحم ورود کنند

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه هر نماد و رفتاری در محلات شهری از جمله المان‌ها، نوع فعالیت کاسبین و اصناف، پوشش افراد و تمام موارد مربوط به سیما و منظر شهر در محیط منشاء اثر است، تصریح کرد: فعالیت برخی مشاغل همچون کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها نیز در شکل‌گیری اذهان و تغییر شخصیت و سبک زندگی ساکنین اثرگذار بوده و به مرور به رفتار افراد تبدیل می‌شود.
علی رضایی با تأکید بر اینکه متأسفانه در صدور مجوزها به مواردی همچون نوع فعالیت و انطباق و همخوانی آن با کاربری تعریف شده (طبق طرح تفصیلی) در محل فعالیت توجهی نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به این امر شاهد تبعات منفی فعالیت برخی مشاغل و صدور مجوزها در این خصوص هستیم.
وی خواستار اقدام موثر اصناف و مدیریت شهری در مواجهه با مشاغل مزاحم شد و خاطرنشان کرد: در مواردی گاهاً مشاغل دارای مجوز نیز به دلیل فعالیت در برخی اماکن و محلات، باعث ایجاد مزاحمت برای ساکنان منطقه می‌شوند که باید به این موارد نیز رسیدگی شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: خواستار توجه به نگرانی شهروندان و رفع این مشکل با هم‌افزایی و هماهنگی مراجع مربوطه در خصوص فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات هستیم.

فرمانده انتظامی همدان: فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها تنها گریبان‌گیر یک محله نیست

فرمانده انتظامی شهرستان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دغدغه‌های مردمی را دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها تنها گریبان‌گیر یک محله نیست.
هادی نجفی یکی از مطالبات مردمی را مقابله با فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات برشمرد و گفت: باید در مقابل مشاغل آسیب‌زا در محلات و ترویج دهنده فرهنگ غربی در جامعه اسلامی ایستادگی کرد.
وی بیان کرد: کمیسیون بند ۲۰ در حوزه مقابله با مشاغل مزاحم یک ظرفیت قانونی است و می‌توان از این ظرفیت در این موضوع بهره برد.
نجفی خواستار ورود دلسوزانه مسئولان مربوطه در بحث مقابله با فعالیت کافی‌شاپ‌ها و پت‌شاپ‌ها در محلات شد و افزود: امید است با مصوبات کاربردی و مفید در این خصوص گامی موثر در ایجاد امنیت روانی و معنوی مردم برداشته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *