مجسمه‌سازی ضرورتی برای بهبود کیفیت بصری شهر

مجسمه‌سازی ضرورتی برای بهبود کیفیت بصری شهر

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: امروزه مجسمه‌سازی نه به‌عنوان تزیین شهری، بلکه به مثابه ضرورتی ناگزیر در راستای ارتقا و بهبود کیفیت بصری محیط در نظر گرفته می‌شود.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به آیین رونمایی از تمبر یادبود نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی در همدان، گفت: شهر همدان نیازمند الگوها و نمادهای جدید با رویکرد مذهبی و ملی و شاخص‌های متفاوت است.
وی اظهار کرد: با توجه به تأثیر شگرف و محیط زندگی بر روان و فعالیت انسان، ضرورت بهبود عملکرد شهرها در راستای انسان‌محور شدن سیما و زندگی شهری برای بهبود چهره شهرها، محسوس است.
رئیس شورای شهر همدان همچنین گفت: تقلیل آلودگی‌های بصری، ایجاد وحدت بیشتر در ساختار فضا و احجام شهری می‌تواند تأثیرگذاری فضاهای عمومی شهر را بهبود بخشد.
گردان افزود: امروزه در جهان، نقاشی‌های دیواری و مجسمه‌های شهری را به طریقی طراحی و نصب می‌کنند که به جاذبه‌های گردشگری تبدیل می‌شوند.
وی عنوان کرد: مدیریت‌شهری همدان نیز سعی دارد با بهره‌گیری از نظر تمامی صاحب‌نظران و اهل فن در این زمینه، فضای شهری همراه با حفظ تمامی هویت‌های تاریخی، مذهبی و ملی، تغییر محسوس و قابل قبولی برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *