شرکت بیش از ۳۰۰ اثر در نخستین جشنواره ایده برتر شهری در حوزه گردشگری

شرکت بیش از ۳۰۰ اثر در نخستین جشنواره ایده برتر شهری در حوزه گردشگری

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که اختتامیه این جشنواره همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) در ۱۳ تیرماه برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از هگمتانه؛ حسین قراباغی با حضور در دفتر روزنامه هگمتانه، به اقدامات انجام شده در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقا و توسعه گردشگری شهر همدان و استفاده از ظرفیت مردمی و جلب مشارکت عمومی در این زمینه، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره «ایده برتر شهری در حوزه گردشگری» کردیم.

قراباغی اضافه کرد: فراخوان این جشنواره به صورت ملی بوده که تا ۱۵ خرداد تمدید شد.

وی با بیان اینکه از ۱۵ خردادماه تا اول تیرماه مرحله داوری آثار است، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰ اثر و ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که مراسم اختتامیه آن ۱۳ تیرماه هم زمان با ولادت حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود و سعی شده است از همه ظرفیت‌های حوزه گردشگری دعوت شود.

این مسؤول در بخش دیگر سخنانش به سفر کاری اعضای کمیسیون به شهرهای کرمان، بم، ماهان و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری و ارائه پیشنهاد تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی از سوی شورای شهر کرمان اشاره و بیان کرد: تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با شهر بم عقد شد و دلیل انتخاب شهر بم چندین مورد بود از جمله اینکه بم با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت شهری دارای ۳ پرواز منظم در طول هفته به تهران و با هواپیمای پهن پیکر اختصاصی است.

قراباغی در همین رابطه اضافه کرد: علاوه بر این شهر بم دارای یک برنامه حرکت قطار از بم به تهران، دارای آمار ۷ هزار گردشگر خارجی، دارای چهار اثر ثبت جهانی، منطقه ویژه اقتصادی با ۶ باکس گردشگری و ۵ شرکت خودروسازی با اشتغالزایی ۱۲ هزارنفری و ۲۰ شرکت قطعه‌سازی فعال است.

وی همچنین به پیش‌بینی فعالیت‌های کمیسیون در شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: رفع موانع سرمایه‌گذاری حوزه مدیریت شهری که پروژه‌های آنها بلاتکلیف مانده است از جمله اهداف کمیسیون بوده که این پروژه‌ها شامل میدان میوه و تره‌بار جدید، عصر طلایی، هتل ندیمی، دهکده گردشگری گنج‌نامه و بررسی مشکل پارکینگ برج زاگرس است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه یکی از اهداف ما تسهیل در امور سرمایه‌گذاری در همدان است، عنوان کرد: بی‌شک سرمایه‌گذاران در جایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که بازخورد و نتیجه خوبی داشته باشد که در همدان با مشکلاتی چون عدم هماهنگی در مباحث سرمایه‌گذاری مواجه هستیم که باید رفع شود.

قراباغی در قسمت دیگر سخنانش یکی از مشکلات موجود در گردشگری را نبود آثار تاریخی ثبت جهانی عنوان کرد و افزود: این در حالی است که شهرهای دیگر با استفاده از آثار تاریخی ثبت جهانی شده، گردشگران زیادی را جذب کردند.

وی یکی از اهداف کمیسیون را رایزنی برای ایجاد مقصد جدید گردشگری در منطقه غرب کشور با همکاری استان‌های همجوار همدان اعلام و اظهار کرد:‌ ما باید از ظرفیت‌های استان‌های همجوار چون کرمانشاه، کردستان و لرستان استفاده و همدان را به عنوان منطقه گردشگری معرفی کنیم.

قراباغی به اهمیت تبلیغات و تخفیف هتل‌ها برای افزایش ماندگاری مسافران تأکید کرد و افزود: می‌توان از ظرفیت زائران اربعین حسینی نیز برای معرفی همدان، ظرفیت‌های گردشگری آن و جذب مسافر و افزایش ماندگاری استفاده کرد.

وی تأکید کرد: ما به دنبال این هستیم که با توجه به وضعیت معیشتی همدان، مسافر و گردشگری برای شهر آورده داشته باشد.

این مسؤول با اشاره به تعامل همه‌جانبه با میراث فرهنگی، اصناف و اتاق بازرگانی تصریح کرد: در زمینه احیا، بازسازی و توسعه گردشگری همکاری خوبی را با میراث فرهنگی داشتیم و یکی از اهداف ما حفظ بناهای واجد ارزش و تاریخی شهر به عنوان هویت شهر است.

قراباغی یکی دیگر از اهداف را تأسیس شرکت توسعه گردشگری و روابط بین‌المللی در شهرداری همدان عنوان کرد و گفت: مقدمات کار آماده شده و پس از تصویب اجرایی می‌شود.

وی اظهار کرد: ردیف‌ها و برنامه‌های بودجه‌ای در حوزه گردشگری با موضوع مطالعه، تبلیغ و حوزه عملیاتی تبلیغات درون و برون استانی نیز پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان به بررسی مشکلات کسبه پیاده‌راه اکباتان به عنوان محور گردشگری به سمت تپه‌های تاریخی هگمتانه در شهر و ارائه راهکارهای مورد نیاز هم اشاره و عنوان کرد: دو کمیته تخصصی سرمایه‌گذاری و گردشگری در این کمیسیون تشکیل شده است.

علیرضا معتمدزاده، مدیرمسؤول روزنامه هگمتانه هم در این دیدار، اقدامات و برنامه‌های انجام شده در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است که امیدواریم خروجی آن نیز خوب باشد و شاهد گردش چرخ اقتصاد گردشگری و ماندگاری مسافران باشیم.

 

 

 

گزارش از  روزنامه هگمتانه/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *