استفاده از ظرفیت اساتید و فعالین قرآنی برای اجرای بهتر برنامه‌های ماه مبارک رمضان

استفاده از ظرفیت اساتید و فعالین قرآنی برای اجرای بهتر برنامه‌های ماه مبارک رمضان

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان گفت: ماه مبارک رمضان امسال باید برنامه‌ریزی‌ها به سمت اجرای برنامه‌های قرآنی با اولویت‌بندی در سطح شهر و محلات انجام شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید شهابی‌نیا در کمیسیون فرهنگی شورا با موضوع پیشنهادات قرآنی ماه مبارک رمضان با حضور فعالان قرآنی شهر، اظهار کرد: سال گذشته یک ماه مانده به ماه مبارک رمضان جلسه‌ای با این مضمون برگزار شد اما پیشنهادات بطور کامل اجرا نشد.
وی با بیان اینکه برنامه‌های ماه مبارک رمضان سطح شهر چندان جامع و تبلیغات اثرگذار نبود، گفت: به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر و پیش‌بینی برنامه‌های جامع‌تر امسال این جلسه هم‌اندیشی دو ماه قبل از فرارسیدن ماه مبارک برگزار شده است.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان بیان کرد: ماه رمضان امسال با نوروز تلاقی دارد و به همین مناسبت باید برنامه های متنوع و موثری در شهر داشته باشیم.


وی همچنین استفاده از آیات قرآنی مرتبط در تبلیغات را اثرگذار بر انتقال پیام به مخاطبان دانست و تصریح کرد: این اقدام توسط شهرداری و سازمان فرهنگی شهرداری قابل اجراست و باید به منظور استفاده از آیات تأثیرگذار از نظر اساتید و فعالان قرآنی به نحو مطلوب استفاده شود.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان ادامه داد: اینگونه جلسات با هدف اجرای برنامه‌های بهتر قرآنی در ماه مبارک رمضان شامل قرائت و تفسیر قرآن، مسابقه و… در سطح خانواده، محله و شهر برگزار می‌شود.
شهابی‌نیا با تأکید بر اینکه باید اجرای برنامه‌های موثر قرآنی در طول سال تداوم داشته باشد، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان باید نقطه شروعی برای تداوم آن طی سال باشد.
همچنین در این جلسه فعالان قرآنی به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند که در همین راستا بکارگیری نمادهای قرآنی در ورودی‌های شهر با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز و ورود مسافران به همدان، اطلاع‌رسانی گسترده برنامه‌های قرآنی به شهروندان، توسعه و تقویت جلسات قرآن خانگی، پیش‌بینی فضایی برای جزء خوانی روزانه، ترتیل‌خوانی در فرهنگسراها، در نظر گرفتن اعتبارات بیشتر برای اجرای برنامه‌های قرآنی، استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و قاریان استانی و شهری، پرداختن به ظرفیت بزرگ دانش‌آموزی در ترویج فرهنگ قرآنی و سرکشی مسئولان و مدیران به جلسات قرآنی از جمله پیشنهادات بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *