شهرداری پیگیر احداث شهرک‌های صنفی باشد

شهرداری پیگیر احداث شهرک‌های صنفی باشد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر پیگیری و احداث شهرک‌های صنفی توسط شهرداری تاکید کرد.


گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان حمید بادامی‌نجات در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورا که پیرامون بررسی عملکرد شهرداری در خصوص پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه حدود ۱۰ ماه از سال جاری می گذرد، گزارش‌های عملکردی شهرداری در این حوزه ناقص و ضعیف است.
بادامی‌نجات اضافه گرد: متاسفانه هنوز در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری گره‌هایی دیده می‌شود که به راحتی می‌توان با تدابیر خوبی این گره‌ها را باز کرد.
وی با بیان اینکه شهرداری باید بر اساس سیاست‌های شورا و کمیسیون گردشگری و سرمایه‌گذاری و بر اساس اولویت ها کارها را پیش ببرد، اظهار داشت: در حوزه گردشگری همچنان تاکید ما بر ثبت جهانی هگمتانه است و در این راستا اقدامات صورت گرفته باعث شد که در بازار همدان تحولی ایجاد شود.
وی با تاکید بر توجه به منطقه پنج و ساماندهی بازار قدیمی همدان، یادآور شد: پارک‌های فرا منطقه‌ای ملت و اکباتان نیز از ظرفیت‌های خوب حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری است که شهرداری باید ضمن اولویت قرار دادن این دو پارک؛ مطالعات و قراردادهای آن را هرچه سریعتر انجام دهد و در راستای جذب سرمایه‌گذار اقدام کند.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به وجود ۲۰ هکتار از اراضی شهرداری در منطقه گنجنامه افزود: این مقدار از اراضی ظرفیت و ارزش خوبی برای گردشگری دارد و باید یکی از اولویت‌های حوزه سرمایه گذاری و گردشگری قرار گیرد و بر این اساس شهرداری باید پیگیر آن باشد.
حمید بادامی‌نجات با اشاره به افزایش محدوده شهری در طرح جامع شهر همدان ادامه داد: بر این اساس شهرداری صاحب سرمایه عظیمی شده است که می‌تواند با اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این نقاط اقدامات خوبی انجام دهد که از جمله آنها می‌توان در حوزه مسکن ملی یا احداث باغ ویلا در ۸۰ هکتار اشاره کرد.
وی احداث شهرک‌های‌ صنفی را از ضرورت های شهر همدان برشمرد و گفت: این مهم از مطالبات جدی کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری است و باید شهرداری پیگیر آن باشد.
این عضو شورای شهر همدان با اشاره به بلاتکلیفی و تعطیلی پروژه میدان بار جدید، اظهار داشت: شهرداری با احداث شهرک‌های صنفی می‌تواند در پروژه های سرمایه گذاری های مختلف برای حوزه مدیریت شهری ایجاد کند و برای تحقق آن باید تیمی برای پیگیری و ایجاد این شهرک ها فعال شود .
بادامی نجات تاکید کرد: تیم مورد نظر باید پیگیر تملک اراضی و املاک برای احداث شهرک‌های صنفی باشد تا در پیش‌بینی‌ بودجه سال ۱۴۰۳ هم لحاظ شود .

مدیران شهری باید ریسک پذیر باشند

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری باید ریسک پذیر باشند، اظهار داشت: همدان در موقعیت جغرافیایی خوبی در غرب کشور قرار گرفته و به عنوان کریدور غرب کشور ظرفیت خوبی برای حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری است و مدیران باید از این ظرفیت استفاده کنند که متاسفانه در این زمینه تنها شعار داده می‌شود و در عمل اقدام ویژه‌ای مشاهده نمی شود.
حمید بادامی‌نجات با انتقاد از اینکه حدود ۱۰ ماه از سال جاری گذشته و گزارش‌های عملکردی شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری ناقص و ضعیف است، ادامه داد: متاسفانه هنوز در اجرای پروژه‌ها گره‌هایی دیده می‌شود که به راحتی می‌توان این گره‌ها را با تدابیر مناسبی باز کرد.
وی تاکید کرد: مجموعه شهرداری باید بر اساس سیاست های سرمایه گذاری و گردشگری شورا اقدام کند.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان همچنین با اشاره به مدت باقیمانده از دوره ششم شورای شهر همدان، گفت: مدیریت شهری پیگیری‌های لازم را داشته باشد تا حداقل بتوانیم چند پروژه تاثیرگذار را تا پایان دوره ششم شورا تحویل مردم دهیم.
وی از الحاق ۱۰۰ هکتار زمین به محدوده شهری برای احداث باغ ویلا و مسکونی خبر داد و اضافه کرد: این یک ظرفیت بزرگ سرمایه‌گذاری برای شهر محسوب می‌شود و می‌طلبد طرح مناسبی برای آن تدوین شود همچنین با جذب سرمایه‌گذار این اراضی را می‌توانیم در صندوق سرمایه گذاری مسکن لحاظ کنیم.

رضایی: آینده شهر در گرو سرمایه‌گذاری است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه به حوزه سرمایه‌گذاری باید نگاه راهبردی داشته باشیم، گفت: فن‌آوری‌های نوظهور و نوین می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای شهرداری ایجاد کند که از جمله آن ایجاد صندوق سرمایه گذاری مسکن است.
علی رضایی در این خصوص اضافه کرد: صندوق های سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری یکی از جلوه‌های جدید مشارکت مردم در طرح‌های توسعه شهری محسوب می‌شود و می تواند با سرمایه‌های خرد مردم ، ضمن اجرای طرح‌های توسعه شهری برای مردم ارزش افزوده ایجاد کند.
رضایی با اشاره به راهکارهای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در مدیریت شهری اظهار داشت: لازم است امتیازهای ویژه‌ای برای این افراد قائل شد تا انگیزه سرمایه‌گذاری در آنها ایجاد شود.
وی پیگیری‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان برای اطلس سرمایه‌گذاری را ارزشمند دانست و گفت: این اطلس سرمایه‌گذاری باید اولویت و راهبرد شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری را مشخص کند.
رضایی با بیان اینکه آینده شهر در گرو سرمایه‌گذاری است،گفت: باید سرمایه‌گذاری در شهر نهادینه شود و این تفکر دغدغه اصلی کارکنان در کارهای روزمره نیروهای شهرداری باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *