پیگیری امور نیروی انسانی اولویت کمیسیون نظارت شورا

پیگیری امور نیروی انسانی اولویت کمیسیون نظارت شورا

 رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: بر اساس سیاست‌های موردنظر، امور این کمیسیون با محوریت پیگیری جدی و بررسی نقاط ضعف و قوت امور اداری و نیروهای انسانی شهرداری پیش خواهد رفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در نخستین کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری سال چهارم شورای پنجم، گفت: با توجه به اینکه شکایت رسیده با محوریت مدیریت‌شهری در حوزه کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورا به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد؛ از این‌رو این مهم از دستور کار کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا خارج می‌شود.
وی ضمن قدردانی از مرتضی حضرت‌زاده، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان در راستای جلوگیری از تنش‌ها و رفع مسائل خانواده شورا و شهرداری، اظهار کرد: انتظار می‌رود این معاونت آمار دقیقی از نیروهای انسانی شهرداری از رسمی، پیمانی و شرکتی گرفته تا مشاوران، حجمی، خدمات‌رسان و… به همراه جزئیات مورد نظر به تفکیک مناطق، سازمان‌ها و… تا هفته آینده در اختیار این کمیسیون قرار دهد.
فتحی اعلام کرد: بسیاری از نیروهای انسانی شهرداری همدان به‌ویژه در حوزه اداری بازنشسته شده‌اند، اما مجوز اخذ نیروی انسانی جدید از سوی دستگاه‌های فرادستی صادر نشده است؛ از این‌رو متأسفانه مجموعه شورا و شهرداری همدان از نیروهای شرکتی و حجمی در جایگاه نیروهای اداری استفاده می‌کنند.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان ضمن انتقاد از مشکلات کمبود نیروی انسانی و عدم استخدام نیروی جدید بر اساس ضوابط قانونی، گفت: این معضل در سراسر کشور برقرار است و چاره‌ای هم جز استخدام به شیوه‌های شرکتی وجود ندارد؛ در حالی که باید مجوز استخدام از سوی دستگاه‎های فرادستی صادر شود.
فتحی درخواست کرد: آمار دقیقی از بازنشستگان مدیریت‎شهری همدان در مدت زمانی فعالیت شورای پنجم هم به کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ارائه شود.
وی با تأکید بر اینکه در نظر گرفتن اهرم تشویقی نیروهای انسانی برای بالاتر بردن بهره‌وری کاری و ایجاد انگیزه بیشتر برای خدمت به مردم از ضروریات محسوب می‎شود که مورد غفلت واقع شده است؛ گفت: ضمن اینکه باید کارمند نمونه در تمامی مناطق، سازمان‌ها و… به صورت ماهیانه اعلام شود تا عامل تشویقی برای سایر نیروهای شهرداری باشد؛ انتخاب کارمند نمونه شهرداری همدان هر ۶ ماه یکبار از اهمیت بالایی برخوردار است.

فتحی با تأکید بر بررسی و تدوین فرآیند مناسب نحوه اعطای تعطیل‌کاری و اضافه‌کاری در شهرداری، اعلام کرد: با توجه به نظام‌مند نبودن روابط شهرداری و شورا، باید روند آشنایی نیروهای انسانی این دو مجموعه و تقویت ارتباط‌گیری آنان، اصلاح شود؛ از این‎رو کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا به صورت ماهیانه از مناطق، سازمان‌ها و… به‌منظور بررسی امور شهری بازدید خواهد داشت.
وی پیشنهاد داد: باید صندوق انتقادات و پیشنهادات کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا در تمامی ساختمان‌های شهرداری همدان نصب شود و به صورت هفتگی جمع‌آوری خواهد شد که امیدواریم این مهم برای شهر همدان کارگشا و سازنده باشد.
رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر همدان با تأکید بر افزایش بهره‌وری نیروهای انسانی و تقویت سرمایه اجتماعی مجموعه شهرداری، ادامه داد: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری باید این صندوق پیشنهادی کمیسیون را طراحی و در ساختمان‌های موردنظر نصب کند.
فتحی همچنین بر ضرورت فعال‌تر شدن کانون بازنشستگان شهرداری همدان تأکید کرد و گفت: فعال شدن این مجموعه با رویکرد بهره‌گیری از تجارب و نظرات بازنشستگان به‌منظور پیشبرد هر چه بهتر امور شهری، امری غیرقابل انکار محسوب می‎شود که متأسفانه به فراموشی سپرده شده است.
وی توصیه کرد: راه‌اندازی سامانه پیامکی، حداقل اقدام شایسته‎ای است که می‌توان در حوزه کانون بازنشستگان آن را فعال کرد.
فتحی بیان کرد: تمامی پروژه‌های مدنظر معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از جمله مدیریت دانش به منظور بهره‌گیری از تجارب بازنشستگان، اصلاح و بازنگری فرآیندها و… ردیف بودجه مستقل نیاز دارد که باید در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان دیده شود.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در پایان با اشاره به اهمیت پاسخ‌گویی و تکریم ارباب رجوع، توصیه کرد: برخی حوزه‌های شهرداری با ارباب رجوع بیشتری سروکار دارند که انتظار می‌رود نیروهای انسانی متخصص، متعهد و با اخلاق در این حوزه‌ها، فعالیت داشته باشند و خدمت به ارباب رجوع مهمترین تعهد مجموعه باشد تا موجب بالا رفتن رضایتمندی هر چه بیشتر شهروندان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *