گزارش عملکرد شهرداری در تحقق بودجه شش ماه سال ۹۸

گزارش عملکرد شهرداری در تحقق بودجه شش ماه سال ۹۸

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از عملکرد متوسط شهرداری در تحقق درآمد بودجه شش ماه نخست سال جاری انتقاد کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ اکبر کاوسی امید در گفتگویی به عملکرد بودجه شهرداری همدان در شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: طبق بند ۱۰ وظایف شوراهای اسلامی شهر، تأیید صورت جامع درآمد‌ها و هزینه‌های شهرداری در هر شش ماه و انتشار عمومی آن از وظایف شوراهای اسلامی شهر است.
کاوسی امید اضافه کرد: بودجه مصوب ۹۸ شهرداری ۸۰۰ میلیارد و ۵۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است که سهم شش ماه نخست سال جاری برای تحقق درآمد حدود ۴۰۰ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان است که از این مبلغ ۳۰۰ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان محقق شده که ۸۲ درصد از سهم بودجه شش ماه سال ۹۸ شهرداری را شامل می‌شود.
وی اضافه کرد: اگر ارزش‌ ریالی حق سهم شهرداری از تفکیک ( ماده ۱۰۱ ) را در شش ماه نخست سال ۹۸ از آن کسر کنیم ۵۳ درصد تحقق درآمد حاصل شده است.
وی اظهار کرد: در حوزه هزینه‌ها از کل بودجه مصوب شده در شش ماه نخست سال جاری حدود ۵۰ درصد تحقق یافته که معادل ۲۰۰ میلیارد و ۲ میلیون تومان است.
وی هزینه‌های جاری محقق شده شش ماه نخست سال جاری را ۱۰۰ میلیارد و ۱۶۳ میلیون تومان اعلام کرد و یادآور شد: این مبلغ حدود ۵۸ درصد بودجه شش ماه نخست سال ۹۸ را شامل می‌شود و هزینه‌های عمرانی هم حدود ۸۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل ۴۲ درصد از این سهم محقق شده است.
کاوسی امید افزود: طبق بودجه مصوب شورا در سال ۹۸ شهرداری می‌بایست در هزینه‌های عمرانی ۶۰ درصد تحقق داشت و هزینه‌های جاری ۴۰ درصد محقق می‌شد این در حالی است که در بودجه شش ماه نخست سال جاری نسبت ۵۸ درصد هزینه‌های جاری به ۴۲ درصد هزینه‌های عمرانی کاملاً معکوس عمل شده و این عملکرد نامساعد است.
وی ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که مصوبه شورا در خصوص تحقق درصد‌های فوق الذکر با توجه به افزایش هزینه‌های جاری شهرداری، در شش ماه دوم عملی نشده و باعث انباشت بدهی برای مجموعه شهرداری همدان شود.
کاوسی امید با اشاره به پروژه‌های عمرانی که برای آن درصد پیشرفت فیزیکی توسط شهرداری گزارش شده است، گفت: تعداد پروژهایی که برای آنها درصد پیشرفت فیزیکی لحاظ نشده است تقریباً ۵۰ درصد تعداد کل پروژه‌ها را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان کمک دولت در ردیف پروژه‌های بازآفرینی مناطق سه و چهار محقق نشده است.
رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ۵ درصد سهم آموزش و پرورش از فیش عوارض نوسازی به نواحی یک و دو اداره کل آموزش و پرورش استان همدان پرداخت نشده است، گفت: سهم سازمان‌های آتش نشانی و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از فیش عوارض نوسازی به این سازمان‌ها پرداخت نشده است.
کاوسی امید عملکرد شهرداری در تمام حوزه‌های فناوری اطلاعات را بسیار ضعیف اعلام کرد و افزود: کاهش هزینه‌های خدمات شهری تا سقف ۲۰درصد در شش ماه نخست سال جاری به صورت عملیاتی انجام نشده و واحد خزانه داری کل شهرداری نیز تاکنون تشکیل نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *