نشست تخصصی ارزیابی تاثیرات اجتماعی (اتا) در پروژه های شهری همدان برگزار می شود

نشست تخصصی ارزیابی تاثیرات اجتماعی (اتا) در پروژه های شهری همدان برگزار می شود

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان از برگزاری نشست تخصصی ارزیابی تاثیرات اجتماعی (اتا) در پروژه های شهری همدان خبر داد.


علی رضایی اظهار کرد: سیاست مرکز پژوهش های شورای شهر همدان در دوره ششم؛ افزایش همکاری و ارتقای تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی و برگزاری کارگاه های علمی و نشست های تخصصی شهراندیشی در محیط های دانشگاهی است تا شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی نشست های علمی باشیم.

وی بیان کرد: در همین راستا و با همکاری دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا  و مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشست تخصصی ارزیابی تاثیرات اجتماعی (اتا) در پروژه های شهری همدان برگزار خواهد شد.

رضایی هدف از برگزاری این نشست تخصصی را توجه ویژه به پیوست فرهنگی و اجتماعی در اجرای پروژه های شهری برشمرد و گفت: در اجرای پروژه های عمرانی به تمامی ابعاد آن توجه می شود اما متاسفانه پیوست اجتماعی و فرهنگی در آنها کمرنگ است یا اصلا دیده نمی شود و همین امر مشکلات بعدی را بوجود می آورد که متاسفانه امروز در برخی از پروژه ها شاهد این خلاء هستیم.

وی عنوان کرد: انتظار می رود مدیران شهری در اجرای پروژه های عمرانی در کنار توجه به پیوست های شهرسازی، محیط زیستی، بهداشتی، اقتصادی، ترافیکی و سایر حوزه ها به پیوست مهم و اثرگذار فرهنگی و اجتماعی نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه امروزه بیشتر پروژه های شهری انسان محور شده اند، تصریح کرد: نقش پیوست فرهنگی و اجتماعی در اجرای پروژه ها بیش از پیش ضرورت دارد و توجه ویژه مجموعه مدیریت شهری به این مقوله را می طلبد، چرا که این حوزه با زندگی شهری گره خورده و برای عموم شهروندان بسیار حایز اهمیت است و در میزان رضایت مندی آنها نقش بسزایی دارد.

یادآور می شود نشست تخصصی ارزیابی تاثیرات اجتماعی (اتا) در پروژه های شهری همدان سه شنبه ۲۶ دی ماه در سالن سمینار دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *