عنوان پایتخت گردشگری آسیا، فرصتی برای معرفی همدان است

عنوان پایتخت گردشگری آسیا، فرصتی برای معرفی همدان است

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: رویداد انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۲۴ میلادی ؛ می‌تواند به عنوان یکی از برندهای خوب برای معرفی این کهن شهر باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی نجات در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا اشاره کرد و گفت : این رویداد بسیار مهمی است که می‌تواند به عنوان یکی از برندهای خوب برای معرفی شهر همدان در جهان باشد و باید از این فرصت برای جذب گردشگر و سرمایه گذار به خوبی استفاده کنیم.

بادامی‌نجات با بیان اینکه انتخاب همدان کسب این عنوان ارزنده پایتخت گردشگری آسیا مورد استقبال خوب مردم همدان قرار گرفت، افزود: این رویداد مهم حاصل زحمات و همراهی شورای شهر و مجموعه شهرداری همدان بوده است که در حوزه گردشگری توانستند اقداماتی را انجام داده و پیگیر موضوعاتی در این حوزه باشند.
وی به ظرفیت‌های گردشگری همدان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: موفقیت در برگزاری رویدادهای مختلف گردشگری از جمله رویداد ۲۰۱۸، کنگره ۸ هزار شهید استان و … در همدان اتفاقاتی بود که ظرفیت همدان را در حوزه گردشگری نشان داد.
وی با اشاره به اینکه مردم همدان به داشته‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خود افتخار می‌کنند، اضافه کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی موضوع گردشگری را برای همدان دنبال خواهیم کرد و امیدواریم شهروندان از آثار و نتایج منتفع شود.

 

کرباسیان: ضرورت تدوین برنامه مشخصی در زمینه توسعه گردشگری

 

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز در این جلسه انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا ارزشمند دانست و گفت: لازم است برنامه مشخصی در زمینه توسعه گردشگری همدان تدوین شود .
مرتضی کرباسیان با بیان اینکه برای حوزه گردشگری باید برنامه بلند مدت ۵ یا ۱۰ ساله تدوین شود اظهار داشت: گردشگری دینی و مذهبی از مباحث مهم و حائز اهمیتی است که باید به آن پرداخته شود.
کرباسیان باغ موزه دفاع مقدس را یکی از ظرفیت‌های گردشگری دفاع مقدس برشمرد و اظهار داشت: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.
گفتنی است، حسن محمدی مشاور عالی شهردار و دبیر ستاد گردشگری شهرداری همدان در این جلسه به ارائه گزارش کوتاهی از روند انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۲۴ پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *