مسولین در حفاظت از اراضی ملی کوتاهی نکنند

نظری

مسولین در حفاظت از اراضی ملی کوتاهی نکنند

رییس شورای اسلامی شهرستان همدان گفت: مسولین در حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی کوتاهی نکنند.


علی اکبر نظری در جلسه شورای اسلامی شهرستان همدان که با موضوع تصرف غیرقانونی اراضی عمومی در طرح‌هادی روستاها با حضور اعضای شورای شهرستان و سرپرست بنیاد مسکن شهرستان برگزار شد، افزود: مسولین وظیفه خدمت رسانی به مردم و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را دارند و هرکسی در این عرصه کوتاهی کند، مسئول است.

نظری اولین قدم در حفظ و نگهداری اراضی ملی و منابع طبیعی را پیشگیری از تصرف و تخریب آن توسط افراد سودجو دانست و تاکید کرد: در این راستا باید دستگاههای متولی با جدیت وارد شوند.

وی با اشاره به افزایش قیمت زمین در شهر همدان، اضافه کرد: این امر باعث ایجاد فشارهای روحی و روانی در جامعه شده که در نتیجه آن گرایش برخی افراد سودجو به تصرف باغات و منابع طبیعی و ساخت و ساز غیرمجاز در شهر و روستا شده است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین وظیفه دارند از اراضی اطراف شهر و روستاها استفاده عمومی کنند، اظهار داشت: علی رغم این متاسفانه برخی از اراضی به غیر واگذار شده که در آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در روستاها خارج از طرح هادی پروانه هم صادر می‌شود، افزود: باید با این موضوع اکیدا برخورد جدی صورت پذیرد و تا در محدوده کمربند سبز طرح هادی هیچ گونه ساخت و ساز خلاف کاربری و غیر قانونی انجام نشود. .

رییس شورای اسلامی شهرستان همدان ادامه داد: با افزایش قیمت زمین در سالهای اخیر افراد سودجو و فرصت طلب زمینهای کشاورزی را قطعه بندی کرده و به فروش می رسانند و زمین‌های اراضی و باغی را به شدت در معرض تخریب و تغییر کاربری قرار داده اند .

وی با تاکید بر اینکه گشت های مبارزه با تخریب غیرمجاز اراضی باید با جدیدت فعال باشند، افزود : باید با هرگونه ساخت وساز غیر مجاز و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی که مانع از تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *