ضرورت تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل کارکنان شهرداری همدان

ضرورت تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل کارکنان شهرداری همدان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل در راستای ایجاد، امنیت شغلی و رضایت‌مندی حداکثری کارکنان شهرداری همدان ضروری است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری همدان با بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی از دستگاه‌های اداری اجرایی همدان است، افزود: کارکنان شهرداری در رده‌ها، ادارات و سازمان‌های زیرمجموعه در حال خدمات‌رسانی به شهروندان هستند که بر این اساس پرداختن به امور اداری و پرسنلی این بزرگواران امری کاملاً ضروری است.
عسگریان اضافه کرد: نظر به اینکه آیین نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌ها مصوب ۱۵ آبان ۱۳۸۱ هیأت وزیران با رای هیأت عمومی و دیوان عدالت اداری در مهرماه سال ۱۳۹۹ ابطال شده است و متعاقب رای صادره، مقرر شده است که کمیته اجرایی طرح طبقه‌بندی مشاغل در شهرداری با اعضای معین تشکیل شود تا امور مربوط به کارکنان اعم از انتصابات و ترفیعات احکام کارگزینی و یا اجرای قوانین و بخشنامه‌های مملکتی و اداری از طریق این کمیته انجام پذیرد.
وی با بیان اینکه علیرغم تصویب تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل در شهرداری‌ها این کمیته در شهرداری همدان هنوز تشکیل نشده است، اضافه کرد: لازم است با توجه به ابطال آیین‌نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌ها کمیته طبقه‌بندی و امور مورد نظر، با توجه به اینکه در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است در اسرع وقت با اعضای معین و به ریاست بالاترین مقام شهرداری همدان تشکیل شود.
عسگریان در این خصوص تأکید کرد: انتظار می‌رود با تشکیل این کمیته نسبت به انجام اقدامات بایسته قانونی و رفع مشکل تمامی کارکنان مشمول که با ابطال آیین نامه استخدامی در بلاتکلیفی به سر می‌برند انجام شود.
به گفته عسگریان، در شهرداری هنگامی می‌توان به شهروندان خدمات مناسب ارائه کرد که کارکنان و پرسنل شهرداری بدون دغدغه و با رضایت‌مندی حداکثری در امور اداری خود مواجه باشند و کاملاً طبیعی است که کارکنان در صورت روان بودن و به موقع بودن امور اداری مربوط به خود با انگیزه بالاتر، خدمات مناسب‌تری را ارائه خواهند داد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه در خصوص تشکیل کمیته طبقه بندی مشاغل در شهرداری همدان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان مذاکراتی به عمل آمده اضافه کرد: خوشبختانه وی هم نظر و کاملا با نگاه مساعد بر تشکیل کمیته مورد نظر در راستای ایجاد رضایتمندی کارکنان شهرداری همدان تأکید دارد.

* کمیته طبقه‌بندی مشاغل کارکنان شهرداری همدان به زودی تشکیل می‌شود

سید مسعود عسگریان با بیان اینکه اجرای تمامی قوانین و مقررات و بخشنامه‌های صادره در خصوص کارکنان و تبدیل وضعیت کارکنان و نیز خانواده ایثارگران مشمول قانون و مقررات ابلاغی یکی از دغدغه‌های موجود در درون سیستم شهرداری همدان است، گفت: لازمه اقدامات اجرایی کارکنان شهرداری، تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل است که در راستای ایجاد امنیت شغلی و جلب رضایت مندی حداکثری و ایجاد انگیزه مثبت در روحیه کارکنان، همچنین رعایت عدالت در پرداخت‌ها، تشکیل این کمیته کاملاً ضروری و مورد تأکید است.
وی در پایان سخنانش اظهار کرد: سعی ما بر این است که در اسرع وقت نسبت به انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص تشکیل کمیته طبقه‌بندی مشاغل با شهرداری همدان اقدامات لازم را به عمل آوریم.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *