همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت “عوارض و قبوض” می‌شود

همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت “عوارض و قبوض” می‌شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: همدان، آزمونه اجرای طرح پرداخت بهای عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان در یکی از سامانه‌های پرداخت خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در جمع خبرنگاران، گفت: امروزه خدمات الکترونیکی و پرداخت‌های تلفن همراه به کمک افراد آمده تا اتلاف زمان، انرژی و هزینه‌ها را کاهش دهد؛ از این رو سازمان‌ها و مؤسسات نیز هرکدام به نحوی برای افزایش رضایت‌مندی مشتریان خود و ایجاد تسهیل در تبادلات مالی به روش‌های آسان‎تر روی می‌آورند.
بادامی‌نجات اظهار کرد: در همین راستا در تلاش هستیم تا توسط یکی از سامانه‌های پرداخت، مبالغ قبوض را دریافت کنیم.
وی با بیان اینکه همدان، آزمونه اجرای طرح پرداخت بهای عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان در یکی از سامانه‌های ‌پرداخت خواهد بود، ادامه داد: تفاهم‌نامه پیشنهادی از سوی آنها ارسال شده است تا همراه با تجمیع قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان همدان، عوارض بهای خدمات، نوسازی، کسب‌ و پیشه و… هم در این سامانه با عدد #۸۱*۷۸۰* در قالب کدهای یو اس اس دی ( ussd ) به نمایش گذاشته شود.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه پرداخت عوارض نوسازی می‌تواند نخستین خدمت تعریف شده در این سامانه باشد، افزود: این امور راحت‌ترین و ساده‌ترین راه ممکن است که می‌توانیم در اختیار شهروندان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه این سامانه در ازای پرداخت هر قبض، هزار تومان دریافت خواهد کرد؛ عنوان کرد: هدف این بخش خصوصی بر این است تا سهم پرداخت عوارض شهروندان همدانی که ۳ تا ۷ درصد سهم بازار را شامل می‎شود، تقویت شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شرکت‌های خدمات‌رسان همراه با ابزار قهریه به وصول ۹۹ درصدی رسیده اند، پیشنهاد داد: شهرداری می‎تواند با همکاری در قرائت کنتورهای شرکت‌های خدمات‌رسان و…، عوارض بهای خدمات و نوسازی شهرداری را هم از شهروندان دریافت کند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *