دعوت شورای شهر از مردم همدان برای سردادن ندای ا…اکبر

دعوت شورای شهر از مردم همدان برای سردادن ندای ا…اکبر

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان ضمن تبریک فرارسیدن چهیل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم استان همدان برای سردادن ندای ا…اکبر دعوت کرد.


به گزارش روابط‌ عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ ، اکبر کاوسی‌امید در جلسه هفته جاری کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، خطاب به مردم متدین و انقلابی استان، اظهار کرد: در آستانه یوم‌ا… ۲۲ بهمن به شکرانه مدد الهی در پیروزی شکوهمند ایران و فرا رسیدن چهل‌ودومین سالگرد انقلاب اسلامی دعوت می‌کنیم هم‌زمان با سراسر کشور رأس ساعت ۲۱ سه‌شنبه، ۲۱ بهمن‌ماه با حضور در پشت بام منازل خود همانند سال‌های گذشته به مدت ۵ دقیقه یکپارچه، یک‌صدا و در جای جای استان با بانگ ملکوتی «ا…اکبر»، خاطره فراموش نشدنی و دشمن‌شکن ندای الهی تکبیر امت اسلام در سال ۱۳۵۷ را تجدید کنند.
کاوسی‌امید در ادامه بیان کرد: سریال «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی بسیار هنرمندانه بوده و فضایی را فراهم آورده است که نشانگر آن بود که اجانب، هویت ما را لگدمال کرده بودند.
وی با توجه به اینکه در حال حاضر دارای امنیت هستیم و مرزهای ما غیرقابل دسترس هستند؛ اظهار کرد: به جرأت می‌توان گفت که هرگونه رفت‌وآمد در مرزهای ایران، امکان‌پذیر‌نیست؛ همچنین انقلاب و معمار کبیر آن، هویت ایرانی را برگرداند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) و شهدا برای ما عزت آفریدند؛ گفت: انقلاب، نعمت بزرگی محسوب می‌شود که متأسفانه عملکرد نامناسب عده‌ای از مسؤولان که با عدول از منویات حضرت امام(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری همراه است، به حساب اسلام گذاشته می‌شود.

* ایجاد فردوس فرهیختگان در دستور کار کمیسیون فرهنگی شوراست

کاوسی‌امید در ادامه با تأکید بر اینکه شهرداری باید برای ساخت فردوس فرهیختگان اقدامات عاجل را انجام دهد؛ اظهار کرد: به‌طور قطع بررسی و تعیین‌تکلیف اراضی موجود در آرامستان همدان به‌منظور ایجاد فردوس فرهیختگان در دستور کار یکی از نشست‌های آینده کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان قرار خواهد گرفت تا مسئله حل شود.
وی افزود: همچنین طی برگزاری جلسات مختلف کارگروه تخصصی نسبت به تعیین شاخص‌های فرهیختگی اقدام خواهد شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین بیان کرد: پس از گذشت مدت‌ها پیگیری این کمیسیون تخصصی، شهرداری منطقه ۳ همدان پذیرفت که یادمان شاعر بزرگ همدان، سید کاظم حسینی متخلص به «داور همدانی» را طراحی و اجرا کند؛ البته هرچند قدم کمی برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این شاعر انقلابی، برداشته‌ا‌یم، اما امیدواریم پیش از نوروز امسال برای این ایجاد این یادمان اقدام شود.
کاوسی‌امید گفت: علی‌رغم اینکه نام‌گذاری یکی از خیابان‌های شهر و همچنین یکی از سالن‌های مجتمع عین‌القضات همدانی به نام «داور همدانی» انجام شده، یک سری از آثار وی هم در مجموعه مادستان مجتمع عین‌القضات همدانی مطرح خواهد شد؛ همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز نسبت به چاپ کتاب اشعار وی با بودجه دولتی اقدام خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *