تفاهم نامه خواهرخواندگی همدان و بم امضا شد

تفاهم نامه خواهرخواندگی همدان و بم امضا شد

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان دیروز با حضور در شهر بم و در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بم، تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای بم و همدان را امضا کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر‌ همدان، رئیس و اعضای شورا در ادامه این دیدار ضمن نشست صمیمی با اعضای شورای شهر بم از اماکن تاریخی و سطح شهر و نیز واحدهای تولید از جمله کارخانه خودروسازی (کرمان موتور ) بازدید کرده و نیز در مراسم نام‌گذاری یکی از بلوارهای اصلی شهر بم به نام همدان حضور داشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این دیدار گفت: با توجه به هدف‌گذاری‌هایی که شورای اسلامی شهر همدان در بخش سرمایه‌گذاری و گردشگری داشته و مورد وثوق مدیریت ارشد استان نیز بوده است در بخش جذب گردشگر سعی کردیم با ارائه راهکارها، اقدامات مفیدی انجام دهیم.

کامران گردان افزود: با توجه به تاریخی بودن شهرهای بم و همدان، در راستای استفاده از ظرفیت‌های هر دو شهر، تفاهم‌نامه خواهرخواندگی توسط شورا و شهرداری‌های شهرهای همدان و بم منعقد شد.

گردان: نام‌گذاری یکی از بلوارهای اصلی شهر بم به نام همدان

گردان تصریح کرد: در راستای خواهرخواندگی دو شهر‌‌، یکی از بلوارهای اصلی شهر بم به نام همدان نام‌گذاری شد که این اقدام در شناساندن و معرفی پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین در شهر گردشگری بم بسیار مؤثر است.

وی در ادامه بیان کرد: تبلیغات مهمترین مقوله در امر گردشگری است که در انعقاد تفاهم‌نامه با شهر بم، انجام تبلیغات دو جانبه لحاظ شده است؛ به گونه‌ای که در هر دو شهر مقرر شد تبلیغات محیطی برای جذب گردشگر و معرفی شهرها صورت پذیرد.

گردان گفت: شهر بم علیرغم حادثه ناگوار زلزله در سال‌های گذشته، توانسته بازسازی را آغاز و تا حدودی موفق عمل کند و در حال حاضر دارای صنایع مختلف اقتصادی از جمله صنعت خودروسازی است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با بیان اینکه ۶ کارخانه خودروسازی در بلوار ۴۵ متری ورودی شهر بم توسط بخش خصوصی احداث شده اضافه کرد: یکی از این واحدهای تولیدی برای حدود ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است و ما می‌توانیم از ظرفیت و تجربیات این واحدهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری به منظور رونق اقتصادی شهرمان بهره‌مند شویم.

قراباغی: مجتمع فرهنگی به نام بوعلی سینا در بم نام‌گذاری می شود

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در بازدید از شهر بم گفت: شهر بم دارای ظرفیت‌های گردشگری خوبی است که از جمله آنها می‌توان به ارگ قدیم آن با سابقه ۲هزار و ۵۰۰ ساله اشاره کرد.

حسین قراباغی تصریح کرد: بم دارای چهار اثر تاریخی ثبت شده جهانی است و این در حالی است که همدان با داشتن ۱۸۰۰ آثر تاریخی حتی یک مورد ثبت شده جهانی ندارد و این جای تأسف است و امیدواریم با پیگیری مسؤولان حداقل یکی از آثار تاریخی پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین ثبت جهانی شود.

وی گفت: ورود گردشگران خارجی یکی از ظرفیت‌های خوب و بالقوه شهر بم است، به گونه‌ای که در نوروز سال ۹۸ حدود ۸ هزار گردشگر خارجی داشته است.

قراباغی اضافه کرد: ما می‌توانیم با توجه به اشتراکات تاریخی بین همدان و بم از ظرفیت‌های گردشگری هر دو شهر استفاده کنیم به گونه‌ای که با استفاده از تبلیغات محیطی و تعامل با مسؤولان، مکان‌های مشترک گردشگری را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه بیان کرد: به همت و لطف شورای اسلامی شهر بم یکی از بلوارهای اصلی در این شهر به نام همدان نام‌گذاری شد و ما نیز در همدان یکی از خیابان‌ها را به نام بم نام‌گذاری خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: همچنین طبق تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای بم و همدان مدرسه‌ای به نام باباطاهر شاعر بنام همدانی، مجتمع فرهنگی به نام بوعلی سینا در شهر بم نام‌گذاری خواهد شد.

قراباغی افزود: انتظار می‌رود با تعاملی که بین شوراهای اسلامی شهر و شهردارهای بم و همدان ایجاد شد بتوانیم از پیوست فرهنگی به خوبی استفاده کنیم و سفر ما به شهر بم برکات خوبی برای همشهریان همدانی به دنبال داشته باشد.

 

صوفی:  توسعه گردشگری وتعاملات فرهنگی  از اهداف مدیریت شهری همدان

شهردار همدان نیز با بیان اینکه جلسه خوبی در شورای اسلامی شهر بم برگزار شد، گفت: نتیجه این جلسه انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای همدان و بم بود تا در زمینه‌ توسعه گردشگری بتوانیم تعاملات فرهنگی و گردشگری با هم داشته باشیم.

عباس صوفی با بیان اینکه شهر بم در حوزه زمینه تاریخی شهری است که افتخارات زیادی دارد یادآور شد: در کنار این مباحث بحث گردشگری آن نیز مطرح بوده به گونه‌ای که گردشگران داخلی و خارجی سالانه زیادی دارد. صوفی با اشاره به تشابهات فرهنگی شهر بم با همدان اظهار کرد: بنابر پیشنهاد و پیگیری‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان دیروز جلسه‌ای در شورای شهر بم برگزار و تفاهم نامه خواهرخواندگی دو شهر منعقد شد. وی همچنین نام‌گذاری یکی از بلوارهای اصلی شهر بم به نام همدان را اقدامی ارزشمند دانست و اضافه کرد: این امر موجب افتخار پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است که در نقاط مختلف ایران نام همدان مطرح شود و ما سعی می‌کنیم این کار را در دیگر شهرها توسعه دهیم.

وی افزود: همدان شروع مبحث گردشگری را در سال گذشته با رویداد بزرگ و مهم پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ رقم زد که امیدواریم در این راستا بتوانیم حوزه گردشگری داخلی و خارجی را توسعه دهیم.

گفتنی است؛ این دیدار به همت و پیگیری‌های کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان صورت گرفت‌.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *